Gaziantep F.K Süper ligin 26'ıncı haftasında evinde Samsunspor ile karşı karşıya geldi. Sezonun ilk yarısında deplasmanda Kırmızı - Siyahlı ekibin galip geldiği karşılaşmada ki Karadeniz ekibi oldukça farklı ve güçlü bir kimlikle Kalyon stadyumuna geldi. Küme hattından uzaklaşma mücadelesi aslında bir anlamda da tabiri caiz ise 6 değil 12 puanlık bir önem taşıyordu. Galip gelmesi durumunda Gaziantep F.K altı basamak birden yükselip 17'inci sıradan 11'inci sırada kendisine yer edinip kısmen de olsa ateş hattının uzağında nefes alacağı bir maça çıktı. Geçen hafta deplasmanda elde edilen galibiyet kadrosunda biri zorunlu olmak üzere 3 değişiklikle sahaya çıkan kırmızı - Siyahlı ekip, Karadeniz temsilcisi karşısında 5 - 4 - 1 formasyonunda mücadele etti. Mücadelenin ilk yarısına baktığımız zaman Gaziantep F.K beşli savunmanın önünde ikili karşılama yaparken kendi evinde gol atmaktan daha ziyade yememe düşüncesi hasıl olunca konuk ekip de kalemizde pozisyon üzerine pozisyon üretmeye başladı. Defanstan çıkamayan Kırmızı - Siyahlı ekibin olmayan orta sahasından da üçüncü bölgeye geçiş sistemi işlemedi. Takımın en büyük eksikliği Kanat oyuncularının yetersizliği ve kanatlardan bindirme yapamaması. Dolayısıyla forvette görev yapan Denıs Dragus'un kendisini göstermemesine neden oluyor. Oyunun ikinci yarısına gelecek olursak Gaziantep F.K öne çıkarak baskı kurmaya başladı ve istediğini elde etti ama öne geçtikten sonra skoru koruyamama hastalığı yine devam etti. Karadeniz temsilcisi uzatma dakikalarında da olsa cezayı kesti ve istediği sonucu almasını başardı. Konuk ekip elde ettiği bir puan ile Kırmızı - siyahlıların üzerinde kalmasını başardı ve deplasman takımı olarak kazançlı çıkan ekip oldu. Gaziantep F.K ise evinde misafirperver geleneği 8 maça çıkartmış oldu.

Gaziantep F.K yönetimi Sumudica'dan ve Sumudica'da vatandaşı Alexandru Maxim'den vazgeçmediği sürece bu takım kan kaybetmeye ve küme hattında yer almaya devam edecektir.

Marius Sumudica nasıl bir sitem ile oynatıyor, ne oynatıyor anlamak mümkün değil. Bunu da geçtim saha içinde kazanmak adına yüreğini sahaya yansıtan bir oyuncunun olmaması işleri her geçen hafta zorlaştırmaya devam ediyor. Maçın sonunda Gaziantep F.K 28 puan ile küme hattının içinde kalırken korkuyu ensesinde hissetmeye devam ediyor. Rumen teknik adam ile yola devam edilmesi durumunda bu takımın aşama kaydetmesi mümkün değil. Her hafta yaşanan puan kayıpları bu takımı kümeye taşır. Yönetim ya acilen Sumudica'yı gönderecek yada kaderine razı olacak. Artık bu saatten sonra tercih yönetimin olacaktır.