Gaziantep F.K en son kendi evinde konuk ettiği Beşiktaş maçı sonrası üç haftalık puan hasretine yine Kalyon Stadyumunda ligin başarılı ekipleri arasında yer alan Kasımpaşa karşısında son verdi.

Maçtan önce kulüpte görev yer alan futbolcusundan antrenörüne, sağlık ekibinden personellerine kadar kim ile karşılaşsam herkesin yüzünden bir tedirginlik ve dillerinden kazanmak adına dualar vardı. Oyuncuların sahada ne yapacağının belirsizliğinin yanı sıra konuk ekibin gününde olduğu zaman ne kadar tehlikeli bir ekip olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu nedenle korku içinde maçın stresini erkenden yaşamaya başladık. Teknik direktör Selçuk İnan orta alanda Ogün Özçiçek’i kenara alıp yerine Monterio’yu tercih etmesinin yanı sıra bir önce ki hafta oynanan Ankaragücü maçında yer alan Max Grandel ve Nıcolas Nkoulou’nun yerlerine oynatması bir nevi rakibi analiz etme neticesini taşıyordu. Gaziantep F.K yönetiminin hafta içinde ki hem ligde kalma primi hem de bu maçın galibiyet primlerini açıklaması çılgın bir teklif olarak bizleri heyecanlandırsa da futbolcuların üzerinde inanılmaz etki yaptığı maçın hemen başında net bir şekilde görüldü. Geçmiş sezonlarını mumla aradığımız Alexandru Maxim’in daha 6’ıncı dakikada endirek vuruştan filelere gönderdiği golde bu maça nasıl konsantre olduğunu gösterdi. 33’üncü dakikada ise yine kornerden yaptığı asist galibiyet adına önemli gelişmeler arasında yer aldı. Maçın 35’inci dakikasında Monteıro girdiği net pozisyonu değerlendirmiş olsa belki de mücadeleyi o dakikada bitirmiş olacaktı.  Gaziantep F.K belki de bu sezonun en iyi futbolunu Kasımpaşa karşısında sergiledi. Defans blokunun pür dikkat oynamasının ötesinden Papy Djilobodji’den beklenen performans ve Arda Kızıldağ’ın yüzde yüz konsantrasyon ile mücadele etmesi galibiyette önemli etken oldu. Karşılaşmanın ilk yarısında Kasımpaşa’yı kendi alanında bekleyip Deıan Sorescu ve Mustafa Eskihellaç ile ani hızlı çıkışlarla tehlike yaratan temsilcimiz bu yarıda istediğini de elde etmiş oldu. Maçın ikinci yarısına kendi yarı alanına tamamen kapanan Gaziantep F.K yine kontraataklar ile sonuca gitmeye çalışsa da pozisyon üretecek hamleler üretemedi. Maçın 80’inci dakikasında yorgunluktan sahada yürüyemeyecek hale gelen Alexandru Maxim ile Mustafa Eskihellaç’ın yerine dahil olan Max Gradel ve Ogün Özçiçek takımın canlı kalmasını sağladı. Kasımpaşa karşısında görev alan Jamıro Monteıro rakipten çok top çaldı, gelişen ataklarını kesti, performansı ile galibiyetin kilit isimlerinden biri oldu.

İnanmış bir Gaziantep F.K’nın istediği zaman sonuca giden bir ekip olduğuna bir kez daha şahit olduk. Antalya deplasmanında ilk yarıyı önde kapatan Hatayspor’un ikinci yarıda ve uzatma dakikalarında yediği gollerle mağlup olması, Gaziantep F.K’nın kendi evinde Kasımpaşa’dan üç puanı alması ligde kalma adına umutlarımızı bir hayli arttırdı. Bu maçta ki galibiyet aynı zamanda futbolcularla taraftarlar arasında ki sıkıntıların da sona ermesine neden olurken sadece üç puan değil birçok kazanımları da beraberinde getirdi. Küme hattının dışına taşınmamıza neden oldu. Kalan 5 haftalık maratonda Karagümrük ve Hatayspor’u Kalyon stadyumunda ağırlayacak olan Kırmızı – Siyahlılar bir bakıma kendi göbeğini kendisinin kesmesine neden olacak. Bu süreçte elde edilecek 3 galibiyet bizi ligde tutmasına yeterli olacaktır.