Kalyon’da puan kaybetme alışkanlığına devam ediyoruz. Bu sezon evinde özelliğini kaybeden Gaziantep FK dün 6 puanlık maçta Samsunspor’a da kıyak yaptı.

Maçın geneline baktığımızda beraberlik normal sonuçtu çünkü Gaziantep FK ev sahibi takım gibi oynayamadı, rakibine korku veremedi.

Nita kalede yine devleşti, ancak uzatmalarda ki beraberlik golüne engel olamadı. Yine tribünleri dolduran taraftarlarımız çıldırdı.. Hasret kaldı galibiyet. Böyle bir maçta da bu kadar bonkör olur, lehine çeviremezsen mağlup olmadığına şükür edeceksin.

Berabere biter dediğimiz maçta 83. dakikada Ogün’ün şahane golü çilekler açtı dedirttti. Tamam galibiyet geliyor, derin bir oh çekiyorduk ki, uzatmalardaki gol işin tadını tuzunu kaçırdı.

Haftalardır bu takıma etkili oynayamıyor, adeta kendini teplike bölgesine itiyor. Bu maç kurtuluş olur diyoruz ama yine yanıldık, yine sıkıntının içinde olduk.

Gerçcekleri kabul etmemiz gerekiyor, acıda olsa Sumudica bu takıma futbol oynatamıyor, ne sistemi, ne oyun düzeni izleyenleri de mutlu etmiyor.  Bu şekilde maç kazanamazsın.

Rakibi çekemiyor, ne yapması gerektiğini bilmiyor. Bu takım iyi işlenmiyor, savunmayı kilitliyor, bir gol gelirse eyvallah gerisi boş diyor.

Bu beraberlik tehlike bölgesi civarında bulunan Samsunspor’a ilaç  gibi geldi, onlara yaradı. Evinde galibiyet alamıyorsan, golü de bulup öne geçmişsen buskora sahip olup, oyun şeklini belirleyecek isimde Sumudica’dır. Bunun adına beceriksizlik denir.

Bu maçları alamazsan hangi maçı kazanacaksın.

Birazda gücümüz yetmediğini de belirtmek isterim. Samsun dersine daha iyi çalışmış, oyundan kopmadı hep golü düşündü. Zatüen Nita’nın da golde yapacağı bir şey yoktu.

Kalyon’da son kıyağımız Samsunspor’a oldu. Şimdi tehlike çanları Gaziantep FK için çalıyor.