Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nu nasıl bilirsiniz diye soranlara herkesin verdiği cevap tektir…

“Göründüğü gibi bir adamdır, nasıl görünüyorsa öyledir. Yapacaksa da, yapmayacaksa da gerçeği söyler, kıvırmaz…”

Evet, Rıdvan Fadıoğlu’nu sevsin veya sevmesin, birazcık tanıyan birine tarifini yapın deseniz, alacağınız cevap üç aşağı beş yukarı böyledir…

Ak Parti, 31 Mart seçimlerine giderken tempolu bir süreçten geçiyor. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, işte bu tempolu ve yoğun gündemde, bir gününü gazetecilere ayırdı, yeni dönem projeleri, yapacakları ne varsa anlattı.

Hatta, “Aklınızda ne varsa, hakkımda konuşulan dedikoduları bile sorun cevaplayayım” diyerek, toplantıdan gazetecilere güzel haberler çıkacağının mesajını da verdi.

Allah var, konuşmalarının birçoğu da kendi kendine manşet olur…

Şunu da belirtmem gerek. 40-50 kişinin katılımıyla toplantılar yapmak yerine, dar kapsamlı, böyle 15-20 kişiyle toplantılar yapmak, hem daha samimi bir ortam oluşması, hem de soru ve cevap kalitesi anlamında çok daha verimli oluyor.

1 saat 45 dakika Rıdvan başkanı ve yaptıklarını dinledik. Dinlerken yaptığı birçok projeden haberimiz olmadığını fark ettik. Bu kendisinin mi eksiği, yoksa bizim mi eksiğimiz, veya ekibinin mi eksiği, tartışılır…

Gelelim açıklamalarına…

Rıdvan Fadıloğlu, hiç beklemediğimiz şekilde toplantıya MRF inşaat dedikodularına cevap vererek başladı.

MRF İnşaatı, Muhammet Rıdvan Fadıloğlu İnşaat şeklinde konuşanlar da var, Murat Rıdvan Fadıloğlu şeklinde konuşanlar da…

Tabi kimsenin ağzı torba değil ki büzesin…

Konuşan konuşuyor…

Bunu konuşanlara karşı Rıdvan Başkan her zamanki hazır cevaplılığı ile taşı gediğine koyarak cevap verdi:

“Boğazımdan delikli tek kuruş geçmedi, bunu yapanların amacı çamur at izi kalsın. Vicdanım rahat, yapanları Allah’a havale ediyorum…”

İpekyolu Kentsel Dönüşüm Alanı’nı eleştirenleri, geç kaldı diyenleri elbette anlarım. Ama, bu kadar büyük bir projeye, ihaleler açık ve şeffaf yapılmışken, Rıdvan Fadıloğlu’nu ortak edenleri anlamak mümkün değil. Kaldı ki Rıdvan Fadıloğlu’nun aile geçmişi ve maddi durumu ortadayken…

Çamur at izi kalsın mantığından artık kurtulmak gerek.

Rıdvan Fadıloğlu ile ilgili kent genelinde en büyük şikayetlerden birisi, imarlı bölge ile kırsaldaki hizmet arasındaki eşitsizlik. Bu şikayetleri kentin varoşlarına indiğimizde çok sık duyuyoruz.

Rıdvan Fadıloğlu, bu konuyu da kendisi gündeme getirdi.

“İmarlı bölgede hizmet yapmak kolay. Vatandaştan arsasının yüzde ellisini alıyorsun, sosyal alanı da, yeşil alanları da yapıyorsun, üstüne masraflarını da çıkartıyorsun. Kırsalda ise, park, sosyal alan yapmak için kamulaştırmaya ihtiyaç var. Onun için de milyonlar gidiyor. Buna rağmen yine de her mahallemize eşit şekilde hizmet yapıyoruz” diyerek, bu konuya da açıklık getirdi.

Başkan Fadıloğlu, Fıstıklık, Belkıs, İbrahimli 2, Karacaahmet gibi yeni açılan imarlı alanlarda yapılan çalışmaları anlattı. Gördük ki, yapılan hizmet çok ama, bu hizmetlerin tanıtımı ve pazarlanması eksik. Umarım bu sorun giderilir…

Soru cevap bölümünde, gündem olduğu için meclis üyeliği listesiyle ilgili soruya, siyasetçi kıvraklığıyla cevap verdi, “Ben herkesle çalışırım…”

Gerçekten de tanıdığımız Rıdvan Fadıloğlu gerek mecliste, gerek ilçede, gerekse de il de, hatta vekilleri de ekleyebiliriz, partisi kime görev verdiyse, onlarla en uyumlu şekilde çalışma gayreti içinde oldu.

Tabi adaylık sürecinde yaşananlar da soruldu Rıdvan Başkan’a…

“Ben talep etmedim, partim bana görev verdi” dedi ve sonrasında Büyükşehir-Şahinbey-Şehitkamil üçgenindeki çalışma uyumu hakkındaki sözleriyle güne damgasını vurup toplantıyı bitirdi…

“Ben Asım Güzelbey dönemindeki başkan danışmanlığımı da sayarsam 20 yıldır belediyecilik yapıyorum. Allah kısmet ederse 5 yıl daha yapacağım. Bu süre içerisinde şunu gördüm. Uyumlu çalışmak ve paylaşımcı olmak. Hep bana hep bana dersen olmaz. Üniversite bitişiğinde modern bir otopark yaptık. Fatma Şahin başkanımızı aradım, üniversitenin yanında bulaşalım, size bir sürprizim var dedim. Modern otoparkın anahtarını kendilerine verdim, sizin olsun dedim. Biz Şehitkamil olarak tek başına hiçbir şey yapamayız. 1000’liğini biz yapıyorsak, 5000’liğini büyükşehir yapıyor. Yaptığımız imar işlerinden biz 2 kazanacaksak, 1’de büyükşehir kazanmalı. Paylaşımcı olmalıyız. Şunu da söylemek istiyorum. Bir kentin PR’cısı iki tane olmaz, bir tane olur…”