Yerel seçimlerden yenik olarak çıkan AKP, şimdi bu yenilginin nedenlerini araştırmaya başlamış. Hemen her gün yetkili kurullar toplanarak, neden yenildik diye biri birlerine soruyormuş.

Aslında pek öyle derinlere dalmaya gerek yok bence. AKP li yetkililer, şöyle bir etrafa baksa ve sokaklarda, çarşıda, marketlerde dolaşsa, sanırım yenilgi sebeplerini canlı olarak görebilirler. Hele, hele et kuyruğuna girip birkaç kişiyle konuşsa, konuştuğu kuyruktakiler kendilerine gerçeği anlatırlar zaten.

Emekli zaten yılgın, perişan ve de öfkeli. 10 bin TL. ile yaşamaya mahkum edilen emeklinin feryatlarını işitmeye başlayan AKP li sanırım yenilgi sebeplerini anlayabilir.

AKP de şimdi suçlu aranıyor ve de kimbilir önümüzdeki günlerde birkaç yönetici, belki de Bakan saf dışı bırakılabilir. Yani günah keçisi ilan edilebilir.

AKP eğer suçlu arıyorsa, kendi projelerine baksın, kendi davranışlarını kontrol etsin ve de vatandaşlarla ilişkilerini gözden geçirsin. Bize oy vermezsen hizmet yok söylemlerine baksın. İşte o zaman suçlu meydana çıkacak demektir.

AKP ye tavsiyem, hiç suçlu aramasına gerek yok. Vatandaşın patron olduğunu ve de kararı vatandaşın vereceğini anlasın yeter.

Şunu unutmamak gerekir ki vatandaş ülkenin kaderidir.