Küme düşme potasında heyecanın doruğa çıktığı Süper Ligde, Gaziantep FK, Adana'da 'olağanüstü' bir yağmur ve dolu yağışı eşliğinde çıktığı maçta 'olağanüstü' bir konsantrasyon ve inanmışlık ile oynadı. Maçın başından sonuna kadar, her an ve alanda etkili olan Şahinler, Adana'da 6 golle farka gitti ve küme düşme potasından çıktı.

Maça 4-2-3-1 dizilişi ile başlayan Selçuk İnan,  Sorescu'nun eksikliğinde Markovic'i değerlendirdi. Arda'nın yokluğunda Ertuğrul'u stopere çekip, cezası biten Maxim'i takımına liderlik yapmak üzere sahaya sürdü. Gradel'i sola atan Selçuk Hoca, Monteiro'yu yedek bıraktı. Adana tarafında ise Emre Akbaba, Semih, Nani, Yusuf Sarı gibi eksiklerin takımı çok etkilediği görüldü.

Maç, inanılmaz bir yağış ve Gaziantep'in gol girişimleriyle başladı. Henüz 2 dk'da Gradel ve Mustafa ile 2 kez kaleyi yoklayan kırmızı siyahlı takım, 11.dk'da Mustafa'nın 'al da at' dercesine çıkardığı topta Draguş'un boş kaleye golü atmasıyla öne geçti. Gaziantep golü attıktan hemen sonra dolu yağışı başladı ve hakem oyunu durdurup, 2 takımı da soyunma odasına gönderdi. Yağış biraz azalınca oyun tekrar başladı. Bir hava topu  pozisyonunda su birikintisi nedeniyle top Djilobodji ile Nita'nın arasında durdu ve Mendoza araya girerek eşitliği sağladı. Hemen akabinde akıllı ve hızlı bir atakta Markovic, Şahinleri tekrar öne geçirdi. İlk yarının uzatma dakikalarında da Djilobodji, skoru 1-3'e getirdi. İlk yarıda, goller haricinde birçok aksiyon oldu. Balotelli kırmızı kartla oyun dışında kaldı, Gaziantep Gradel ve Maxim ile gole çok yaklaştı ama atamadı. İlk yarının özeti, Gaziantep'in deyim yerindeyse can havli ile mücadele etmesi sıkı olması ve 3.bölgede akıllı oynamasıydı.

İkinci yarının başında Adana bir nebze atak göründü ama Gaziantep her geldiğinde tehlikeli atak yaptı. O tehlikeli ataklarda Markovic'in sürati belirleyici oldu ve 67.dakikada onun getirdiği top dışarı doğru açıldı. Topu alan Mustafa, uzaktan güzel bir gol attı ve skor 1-4 oldu. Adana Demir'de Hikmet Karaman resmen 'harakiri' yaptı, ofansif değişikliklere gitti ve takımı komple öne çıkardı. Gaziantep Draguş ile 5.golü buldu ama 6. ve 7. golleri Draguş'un bencilliği nedeniyle kaçırdı. Oyun iyice koptu, son dakikalarda takımın maestrosu olan Maxim, kaleciyi geçtikten sonra golü atmaktansa, oyuna sonradan giren Badji'ye boş kaleye attırdı.

Ateş çemberinde, Adana gibi bir deplasmanda çok etkili oyunla farklı kazanarak hem potadan hem de haftaya oynanacak Karagümrük maçı öncesi psikolojik üstünlüğü ele geçiren Gaziantep FK, büyük avantaj yakaladı. Olağanüstü günde olağanüstü oynayan takımı tebrik ediyorum.