Daha önceki hafta Hatayspor karşısında maçı kazanamamış bir puana razı olmuş, bacayı ateş sarmıştı.

Ateş hattına düşerken, Gaziantep FK üzerinde kara bulutlar oluşmuştu.. İşte o kara bulutlar Adana’da yağmur olup yağdı bereketi ile. Hemde ne yağmur adeta gök delinmişti. Aşırı yağmur altında oynanan maçta devleşmiş. Gol olarak rakibinin filelerinin tozunu tam 6 kez almayı biliyordu. Son haftalara girilirken hatanın telafisi olmayacağı bir sürece giriliyordu. Adana deplasmanı ya bitme, ya devam maçıydı.

Bu zorlu Adana deplasmanına yaklaşık 25 otobüs ve kendi imkanları ile gidenlerle adeta çıkarma yapılıyordu. Maç başlamadan taraftarlarımız tribündeki yerlerini alıp takımlarına saatler önce destek vermeye başladılar. Berabeklikte yetmeyecek, galibiyet şaşırttı ve sağduyulu davranıp taraftarlar harekatını başlatıyordu.

Hakemin düdüğü ile yağmur şiddetini arttırmış, sahada durmanın zor olduğu anlarda golü buluyor ve rahatlıyordu. Rakibin beraberlik golü moral bozuyordu ki Markovic’in golü ve arkasından Balotelli’nin kırmızı kart görmesi Adana’nın fişini çekiyordu. Bunun üstüne Papy’nin golü ise devrenin skorunu belirliyordu.

İkinci yarıda da menü değişmedi, bulduğu şahane gollerle tarihi skoru yakalıyordu. Son 2 haftaya umutlarını taşıyordu. Şahane taraftar, şahane mücadele bu sezonun adeta her yönüyle finali oluyordu. Teknik Direktör Selçuk İnan’ın hata yapmaması sırat köprüsünden geçmesini kolaylaştırdı. Önemli olan futbolcularımızın mücadelesi, bir adam iki kişilik oynayınca Maxim’in liderliği, Kaleci Nita’nın başarısı, taraftarın çılgın desteği bu skoru sağlarken, yıllarca unutamayacağımız bir maç ve Kurtuluş meşalesini Adana’da yaktığımızın sevincini yaşamak ayrı bir duygu yaşattı.

Şimdi yere daha çok sağlam basıyoruz. Haydi Gaziantep FK 180 dakika kaldı.