Ve Gaziantep Fk iki haftalık suskunluğuna son verdi ve Ziraat Türkiye Kupasında Etimesgut Belediyespor’u tur dışına itti. Adını 2-1 galibiyetle 5. Tura yazdırmış oldu.

Maçın geneline baktığımızda gazozuna mücadele şeklinde geçti. Eti Mesgut haddini bilerek, savunmaşa kilitlendi orta sahasını geçmedi, gol yemeden oyunun sonlarını getirmeyi planladı. Gaziantep FK doldur boşalt oyunu ile gol bulmakta zorlandı.İlk yarı biterken Arda golü atıyordu ancak ikinci yarıda fark beklentimiz vardı öyle olmadı. Rakip oynamadı ama oynatmamaya çalıştı. İkinci bitirici gol çabası yetmedi, oyun bitiyordu ki Etimesgut sürpriz golü buluyordu. Uzatmalarda sıkıntı olmadı, ilk dakikalarda genç İlker’in attığı golle rakibinde ipini çekiyordu.

Sumudica değişikliklerle sahaya bir kadro çıkardı, bazılarının son durumunu da görmüş oldu, ama Trabzon maçı öncesi oyunda, skorda tat vermedi.

Zayıf rakibi karşısında oyunu açamadı, istediği gibi oynayamadı ama zorda olsa uzatmalarda kazanıp adını 5. Tura yazdırmış oldu. Sürpriz olmadı, hele şükür turu aştık.

Bu oyun, bu mücadele tribündeki az sayıda taraftarı mutlu etmedi. Savaşan takım ruhu her hafta kan kaybediyor, Sumudica’nın işi şimdi daha da zor, takım formsuz bir durum gösteriyor.