Daha uzak değil, geçtiğimiz hafta 1. Lige yolcumuyuz diye sıkıntı yaşanıyordu şehirde. Kasımpaşa ile Kalyon’da oynanacak maçta tedirginlik yoma değildi. Rakip rahat durumda olması deplasmanda da iyi oynayan bir ekip olması karşısında işimizin zor olduğu hesabını yapıyorduk.

Ve futbolcularımız bu zorlu maçı yürekleri ile oynayıp haklı bir galibiyet alırken, ateş hattından bir basamak yukarı sıçrama yaptı. Herkesin payı büyüktü, herkes kendine düşen görevi yapıp ilk sınav geçildi. Zoru kolaya çevirip oynadığı futbolla da son haftalara umutları arttırıp rakiplerine ben bu ligin vazgeçilmez ekibiyim mesajı yollamış oluyordu.

Daha da önemlisi takım şehirle bütünleşti, herkes işin ciddiyetini anladı, takımına desteğini arttırdı.Başka Başkan ve yönetim, teknik ekip, futbolcular, taraftarlar kafaya işlediler, ‘bu takım süper ligde kalacak’ diyerek.

Şimdi bu hedefte Pazar günü deplasmanda Trabzon ile zor bir geçit maçı var. Hedef en az bir puan. Onlarında Avrupa hayali, Gaziantep FK’nın ise ligde kalma hesabı var. Boş tribünler önünde sadece Trabzon’a gidecek taraftarlarımız maçı izleyip takımlarına destek olup bu zor deplasmanda yalnız bırakmamış olacak. Şans ibresi Gaziantep FK’yı gösteriyor. Oynayacağı maçları matematiksel olarak hesaplarsak. Şimdi kalan haftalarda ligin altındaki takımların maçlarını da takip edip sıkıntı ve heyecanı birlikte yaşayacağız.