Yaşı müsait olanlar mutlaka hatırlar. Gaziantep sadece futbol değil, tüm spor dallarında, özellikle atletizmde, Türkiye’nin gündemini oluşturur ve kendinden bahsettirirdi. Atletizm de Türkiye rekortmenlerine sahipti Gaziantep. Beslen Basketbol takımı Antep tabiriyle rakiplerinin tiftiğini atardı.

Amatör takımlarımız mı?

İnanın, özellikle KALE – ŞEHREKÜSTÜ arasındaki maç Fenerbahçe Galatasaray maçlarını aratmazdı. Ben de Kale de yıllarca top koşturdum ve de şampiyonluk yaşadım.

Şimdi bakıyoruz da, Gaziantep’te sanırım hiç amatör takım yok. Zaten futbol oynayacakları stat ta yok.

Peki, Atletizm var mı? Pertavsızla arasanız bulamazsınız. Basketbol mu? Geç onu da.

Bugün bir Gaziantep FK futbol takımı var. Ligde mücadele ediyor. Eğer mücadele ediyor denebilirse. Zira şehirden uzak ve de birkaç bin seyirciyi ancak çekebilir stadyumda, üzülerek söylüyorum, hep yenilgi, hep yenilgi. Hiç istemeyiz ama sanırım bu gidişle lige de veda edecek.

Peki, ne oldu da Gaziantep’te spor öldü?

Elbette sebepleri çok. Mesela, spordan anlamayan yöneticilerin söz sahibi olması, Yerli futbolcu yetiymemesi gibi sebepler sayabiliriz. Süper ligde oynayan takımların kadrolarına bakıyorsunuz, hemen hepsi yabancı. Amatör takım yok, futboldan anlayan yönetici yok, antrenör bile yabancı, O şehirde, hatta o ülkede futbolcu yetişir mi?