2024 Şubat ayının ortalarına gelinmesiyle birlikte, Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) yardımı ve ödemeleri, hak sahipleri tarafından büyük bir merak konusu haline geldi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan SED yardımı, özellikle şubat ayı ödemeleri için gelecek duyurularla ilgi odağı oldu.

SED YARDIMI (ÇOCUK PARASI) NE KADAR OLDU?

SED hizmetinde çocuk başına yapılan ekonomik destek tutarı ortalama 3 bin 571 liradan 5 bin 330 liraya yükseldi. Bu artış, ailelerin çocuklarını daha iyi koşullarda büyütebilmelerine katkı sağlayacak.

Ayrıca koruyucu ailelere çocuk başına yapılan ödemelerin aylık ortalaması da 5 bin 705 liradan 8 bin 895 liraya çıktı. Bu artış, koruyucu ailelerin daha iyi şartlarda çocuklara bakmalarına olanak tanıyacak ve koruyucu aile sisteminin daha etkili bir şekilde işlemesine destek olacak.

SED YARDIMI (ÇOCUK PARASI) NE KADAR OLDU?

Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) kapsamında çocuk başına yapılan ekonomik destek tutarı ortalama 3 bin 571 liradan 5 bin 330 liraya yükseldi. Bu önemli artış, ailelerin çocuklarının ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabilmelerine olanak sağlayacak.

Bununla birlikte, koruyucu ailelere çocuk başına yapılan ödemelerin aylık ortalaması da dikkate değer bir artış gösterdi. Ödemelerin aylık ortalama miktarı 5 bin 705 liradan 8 bin 895 liraya çıktı. Bu artış, koruyucu ailelerin daha iyi koşullarda çocuklara bakmalarını sağlayarak, çocukların daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda büyümelerine katkı sağlayacak.

SED YARDIMI SORGULAMA EKRANI E-DEVLET İLE

Ödemelerin yatıp yatmadığı e-Devlet üzerinden T.C kimlik numarası ile öğreniliyor.

100 Euro Alsam Ne Kadar? 100 Euro Alsam Ne Kadar?

SED YARDIMI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Editör: Fatma Gültekin