Galatasaray mağlubiyeti sonrası kırılgan bir yapıya bürünmüştük, düştük düşeceğiz paniğine kapılmıştık. Puan durumuna baktığımızda ligin en altında olmak yakışmıyor ve rakipleri hedef tahtası olmuştu..

Yorumlar bu takım düşer yakıştırması yapmalarını kimse sindiremiyordu. Güneş Gaziantep için doğuyordu.. Transferler ile yeni bir yolculuğa cıkmış, ya olacak, ya olacak düşüncesi içinde büyük bir değişim içine girdi. İstanbulspor galibiyeti camiayı bütünleştirmiş ‘yıkılmak yok’ dedirtiyordu.

Yönetimde suskunluğunu transferlerle bozuyordu. Koltukta olmak kolayda para vermek zordu. Bu düşünce içinden kurtulunca ortaya kazanmaya alışan, performansını en üst seviyeye taşıyan bir takım ruhu ortaya çıktı.Taraftar şimdi takımlarına daha çok sahip çıkmaya başladı.

Alanyaspor galibiyeti ile 11. Sıraya yükselirken topladığı 15 puanla bizim işimiz olmaz ligin altında mesajı veriyordu. Başkan Memik Yılmaz ve yönetici ekibi şimdi bu durumun keyfini yaşıyorlar haklı olarak.

Galibiyet geliri 5 maç için kasaya 14 milyon girmesini sağlarken, futbolcularda ceplerini doldurmaya başladılar. Gelinen bu noktada en büyük etken Sumudica ve yeni transferler. Önce yapılması gereken transferler son günlerde yapıldı, daha önemlisi doğru isimler kadroya katılmış oldu.

Yönetim bir koltukta iki karpuz taşıyor, maddi sorun ve maç kazanma telaşı sıkıntısı devam ediyor. Şimdi Antalyaspor maçı var. Kazanmaya çok ihtiyaç var, beraberlik düşünmüyoruz, daha da ayağa kalkmak için üç puan..

Rahatlamak için kazanmalıyız.. inanıyoruz, taraftar desteğini de arkasına alacak olan futbolcularımızın üç puan alacağına …