Bayram ikramiyesi kaç lira 2024 || Bayram ikramiyesi 3 bin mi 5 bin TL mi, ek ikramiye ödenecek mi, ne zaman, hangi tarihte hesaplarda Bayram ikramiyesi kaç lira 2024 || Bayram ikramiyesi 3 bin mi 5 bin TL mi, ek ikramiye ödenecek mi, ne zaman, hangi tarihte hesaplarda

Vatandaşlar, paralarını artırmanın hızlı ve pratik bir yolunu ararken, dikkat çeken yeni tercihleri çakmaklar oldu. Çakmaların fiyatları kalitelerine göre değişiyor ve en uygunları 300-400 TL seviyelerinden başlıyor. Bu da, iki çakmağın yaklaşık bir gümüş miktarına denk geldiğini gösteriyor.

Niksar’da yaşayan Fatih Sözen, çakmaların artık yeni bir yatırım aracına dönüştüğünü belirterek, “9 yıldır bu işi yapıyorum. Enflasyonun yükselmesi ve serbest piyasa hareketliliği, tüm ürünlerin fiyatlarında bir artışa neden oldu. Ancak en dikkat çeken artış çakmağın fiyatlarında oldu. Mesela, bir zamanlar 70-80 TL'ye satılan çakmalar, şimdi 300-400 TL bandına yükseldi. Asgari ücrete Ocak ayında yapılacak zamla birlikte bu artışın devam edeceğine inanıyorum. Bu durum, diğer tüm ürünlerin de fiyatlarını etkileyecek,” dedi.

300 TL'lik bir çakmağın fiyatının 400-500 TL seviyelerine çıkacağını ifade eden Sözen, “Tüm ürünlerde benzer bir artış bekliyoruz. Yani, bugün 300 TL'ye aldığımızı yarın 350 TL'ye satabiliriz. Çakmak, artık yeni bir yatırım aracı olabilir,” şeklinde konuştu.

Editör: Ebru Kont1