Emekliye 3 aşamada yüzde 49,25’lik zam verilmesiyle maaşlar 10 bin TL oldu. Meğer nelere kadirmiş bu zam da haberimiz yokmuş.

Düşünebiliyor musunuz?

Akaryakıta neredeyse haftalık zam yapılırken, AVM’lerde günlüğü bırak saatlik etiket değişikliğine gidilirken, Ev kiraları füzelerden daha hızlı havalanırken, Tavuk eti bile lüks olurken, Hani bir zamanlar simit çay hikayesi vardı ya, işte bugün simit çay fiyatları bile şaha kalkarken, verilen 10 bin TL’lik zamla, Emekli Yılı ilan ediliyor.

Sahi, daha birkaç yıl önce, emekli maaşı, asgari ücretin bile üzerinde değil miydi?

Daha birkaç yıl önce, emekli ikramiyesi ile ev bile satın alınamıyor muydu?

Henüz bir veya iki yıl öncesine kadar, ev kiraları maaşların 10 da biri kadar değil miydi?

Peki ev kiralarının en düşüğünün 10 bin TL olduğu bu şirin ülkemizde ne oldu da 10 Bin TL ile emeklilik yılına gelindi?

Beyler, Mülteci ülkesi haline getirilen ülkemizde, artık gerçeklerin konuşması ve de icraatlarını gerçeklere göre yapılması gerekmiyor mu? Bugün bir emeklinin çay simit yiyecek ekonomik yaşantısının bile olmadığı bir zamanda, bırakın rahat yaşamayı da, çay simit yiyerek karnını doyurmasının bile güç olduğunun farkında değil misiniz?

 Emeklinin, en kıymetli vakit geçirebildiği kahvehaneye, çay fiyatının yüksek olması nedeniyle gidemediği gerçeğini hala göremiyor musunuz? Ne olur artık bizimle ALAY etmeyin ve 100 TL. ile bir tepsi simidin dağıtılacağı düşüncesini terk ederek, gerçeklerle yüzleşin ve de artık EMEKLİ ile DALGA geçmeyin.