Bir zamanların banko illerinden birisi olan Gaziantep’te CHP neredeyse yarışı terk edecek duruma geldi İstifalar biri birini kovalıyor. Büyükşehir Belediye başkan adayının istifa etmesi son anda önlenen CHP de son olarak ta Şahinbey ilçe Başkanı Mehmet Aydın Şahin istifa ediverdi.

Yukarıda da belirttim ya, CHP Gaziantep denildiği zaman, üzerine banko oynanan bir il idi. Hatırlarsınız Büyükşehir ve de 2 ilçe belediyesi hep CHP’nindi.

Peki, şimdi ne oldu da CHP Gaziantep’ te birden adeta çöküverdi?

Bugün CHP seçmenine bile sorsanız, peşinen Gaziantep’ te Büyükşehir ve Şahinbey, Şehitkamil Belediyelerini AKP’nin oy farkı ile alacağını size söyleyebiliyor. Bugün kime sorsanız, CHP içinde panik olduğunu sizlere açıkça söyleyebilir.

Bugün kime sorsanız, Seçim halinde, Gaziantep’ te CHP nin ancak bir Milletvekili çıkarabileceğini ifade eder. Peki, ne oldu bu CHP de, Gün geçtikçe Gaziantep’ te sıfırlanabiliyor? Peki, ne oldu da Ulu önder Atatürk’ ün kurduğu, geçmişi parlak ve başarılarla dolu olan bu parti, özellikle Gaziantep’ te fark edilemez duruma geldi. Siyasi partiler demokrasinin temel unsurlarından biridir. Elbette siyasi partilerde de inişli çıkışlı yıllar olacaktır.  Ama CHP’nin birden düşüşüne akıl erdirmekte zordur…