Öztürkmen’den Bakan Işıkhan’a tepki: "Asgari Ücretli açlığın eşiğinde" Öztürkmen’den Bakan Işıkhan’a tepki: "Asgari Ücretli açlığın eşiğinde"

Cumhur İttifakı, Adıyaman Belediye Başkan adayını belirledi. Aday olarak Ziya Polat'ı seçen ittifak, yerel seçimlerde Ziya Polat ile yarışacak. Ziya Polat'ın kim olduğu ve siyasi geçmişi ise dikkatle inceleniyor. Peki Ziya Polat kimdir? İşte detaylar…

ZİYA POLAT KİMDİR?

Ziya Polat, 20 Temmuz 1973'te İzmit'te doğdu. Orta öğrenimini Sivas Selçuk Anadolu Lisesi'nde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde lisans eğitimini tamamladı. İçişleri Bakanlığı'nın düzenlediği kaymakamlık sınavını kazanarak Erzincan Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Afyon-Sincanlı, Karabük-Yenice ve Mardin-Savur ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Mesleki ve lisans eğitimini İngiltere'nin Nottingham şehrinde, Nottingham Üniversitesi'nde tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı'nda 'Belediye Hizmetlerinin Özelleştirilmesi' konulu Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Sivas-Akıncılar, Elazığ-Arıcak, Erzurum-İspir, Aydın-Karacasu, Kayseri-Yahyalı, Bursa Kestel ve Ankara Mamak ilçelerinde Kaymakamlık görevlerinde bulundu. Vali Polat evli ve 4 çocuk babasıdır.

Editör: Fatma Gültekin