Beşiktaş galibiyeti herkese moral vermiş ama ayağımızı da yerden kesmiş. Teknik kadro ayağının yozu ile yabancılık çekmeden direksiyona geçti, taze kan tutmuştu.

Sistem değişmiş, futbol tat vermeye başlamış ışık göründü diyorduk. Geriye yaslanmayan, hücumu düşünen ve ileriye fazla adam yollayan Gaziantep FK hücum hattına ve kanatlara Mustafa ve Soreccu ile gol beklentilerini arttırmış oluyordu.

Savunmasına kilitlenmiyor, deplasman takımı gibi oynamadı dün Rize deplasmanında bunun cezasını da ödemiş oldu.

Futbolcularımız azimli, istekli ama kenar yönetimi de önlem almayı bilmeli, rakibin baskısını engellemek için hamleler yapmalı.

Dün Rize istediğinden fazlasını buldu, beraberliğe razı oldular ancak Gaziantep FK oyun anlayışını angaryayaya döndürünce kazanmaları zor olmadı. İlk yarıda hern şey mükemmeldi Gaziantep FK açısından. Gol yoktu, mücadele, hırs, tempo vardı.

İkinci yarı Gaziantep FK için siyah beyaz bir maç gibi geçti. Bu yarıda isteğini artıran pozisyonlar bulmaya başlayan futbolcularımız fazla bekletmedi ve Sorescu’nun enfes golü  tamam kazanırız dedirtiyordu.

Golden sonra ev sahibine bir haller oldu açıldı, üstünlüğü ele aldı, uzatmadı, beraberlikle gollü iştahlarını arttırdı. Fazla sürmedi Nita’nın penaltıya sebep olması ve rakibin kaçırması bu kez beraberliği razı oluyorduk.

Rakip sağlı sollu ablukaya aldı, savunmayı 84. dakikadaki gol sonrası baskı kurdu,Gaziantep FK bu kez savunmaya geldi, şans onlardan yanaydı.

Uzatmalar da kaleyi de boşaltttığımız anda üçüncü golü bulup maçı bitiriyorlardı. En kötüsü bir puan alacağımız bir maçtı ancak işler Beşiktaş maçında ki gibi doğru planlanamadı.

Kenar yönetimi değişiklikler de yaptığı hatalar oyuna kötü yansıdı. Gereksiz değişiklikler takıma katkı yerine zarar verdi. Oyuna ısınan lider vasfında oynayan Maxim’in alınması tam bir hataydı. Kazanırken kaybetmek böyle bir süreçte çok kötü oldu. Kenar yönetiminin teslim ettiği bir maç. Ne diyelim; yazı kışı yaşadığımız bir maçtı.

Am rahat bir nefes alıyoruz demiştik ancak olmadı. Futbol bu hata kabul etmez. Rizespor’da bu iştah her maçta olsa yerleri daha yukarılar olur. Geriye döndük hedef Alanyaspor maçı.