Haftalardır bir özlemdi üç puan. Böyle olunca da kritik bölgeye düşüp çıkar yol aradı.

Evinde de galibiyet özlemi haftalar, haftaları kovalamıştı ve nihayet bu buluşma üç puan özlemi İstanbul’da son buldu.

Kritik bir deplasman maçıydı beraberlik oyunu bozar, sıkıntı daha da artardı. Öyle de olmadı Teknik Kadro ve futbolcularımız dersine iyi çalışmış, deplasmanda ligin tabanına demir atmış ancak kurtuluş meşalesi yakmak isteyen İstanbulspor’un da ipini çekip hayallerini azalttık.

Bu üç puan yoğun bakımdan çıkmak demek, bu üç puan bir başlangıç olsun.

Ligin ilk yarısında İstanbulspor galibiyeti ile lige dönmüş, ligdeki ilk üç puanını almıştı. Tarih tekerrür etti. Tekrardan lige dönüp yükselişi başlatmak istiyor futbolcularımız.. Ligin şakası yok, ciddiye almadığın anda son dört arasına düşersin. Dün İstanbul karşısında daha maçın başında 1-0 geriye düştü ama oyundan düşmeden takım ayağa kastı. Fazla uzatmadı Drağuş gol suskunluğunu gözümüzün pasını  attığı şahane golle siliyor beraberliği sağlıyordu.

Rakipte kurtuluş için oyundan kopmadı, teslim olmadı. İkinci yarıda işler Gaziantep FK adına iyi geçti ve lige iyice tutunmuş olduk.

Maxim ceza alanı içinde adeta biçildi, karar penaltı, kim atacak diye beklerken Drağuş atışı kullandı ve takımını öne geçirdi.

Bu kez ileriyi daha çok düşünen savunmaya kilitlenmeyen Gaziantep FK gol olarak oyunda da üstünlüğü olarak akıllı, disiplinli oynadı.

Haftalardın formsuz olan Sumudica sahaya sürdüğü kadrı, yaptığı değişiklikler de hata yapmadı ve galibiyete damga vuran isim oldu.

Uzatmalarda Sorescu’nun jenerik golü galibiyet kadar anlamlı oldu. Bu maçta gördük ki futbolcularımız kendilerini oyuna daha çok adapte etmiş, maçın savaşarak kazanılacağını öğrenmişler.

Çıkan giren hiç fark etmedi, birbirlerini aratmadılar. Belkide İstanbulspor karşısında çok üstün değillerdi ama kontrolü oynamak ve gol atma isteği içinde olduklarını izledik.

Bu ivmeyi yakaladık, bu galibiyet şarttı. Bu moralle Kalyon’da önce Samsunspor arkasından Başakşehir 6 puan için evimizde mücadele vereceğiz.

Kazanıp alt sıralardan sıyrılmamız için şansı iyi kullanmak gerekiyor.