Kilis Polateli Şahinbey Organize Sanayi Bölgesi Bilgilendirme Toplantısı**

Kilis Polateli Şahinbey Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yatırımcılarına yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

*Vali Tahir Şahin'in Konuşması*

Toplantıda konuşan Kilis Valisi Tahir Şahin, Kilis-Polateli Şahinbey OSB'nin hayata geçirilmesinin kente önemli bir ivme katacağını belirtti. Şahin, 2025'in ilk aylarında birinci etabın altyapı çalışmalarının tamamlanacağını ve enerji sorununun çözüleceğini ifade etti.

*Altyapı Çalışmaları ve Tahsisler*

Vali Şahin, bölgede yapılan altyapı çalışmaları hakkında bilgi verirken, 2025'in sonuna kadar bütün yatırımcılara altyapıyı hazır hale getireceklerini taahhüt ettiklerini dile getirdi. Şu an itibarıyla bölgede 10 yatırımcının üretim aşamasına geçtiğini ve 70 ila 75 bin kişinin istihdam edileceği tahmininde bulundu.

*Gaziantep Valisi Kemal Çeber'in Katkıları*

Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Kilis ve Gaziantep'in kardeş şehirler olduğunu vurgulayarak, Amanos Tünelleri projesinin önemine dikkat çekti. Tünellerin yapılmasıyla Mersin Limanı'na olan bağımlılığın azalacağını belirtti.

*Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in Değerlendirmesi*

Diyarbakır Anneleri: Umudun ve Direnişin 1687. Günü Diyarbakır Anneleri: Umudun ve Direnişin 1687. Günü

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Amanos Tünelleri'nin bölge ve yatırımcılar için önemine vurgu yaparak, tamamlanması durumunda bölgeye büyük fayda sağlayacağını ifade etti.

*Teşekkürler ve Sunum*

Toplantıda, OSB'nin yapımında emeği geçenlere teşekkür edilirken, OSB ile ilgili detaylı sunum yapıldı. Katılımcılar arasında AK Parti Kilis Milletvekili Ahmet Salih Dal, Kilis Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı, Gaziantep Sanayi Odası Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu da bulunuyordu.

Editör: Muharrem Türkoğlu