Birkaç günden bu yana gündemimizde bir davetiye polemiği almış başını gidiyor. İstanbul Belediye Başkanı, bir açılışa davet edildi mi, edilmedi mi, polemiği adeta seçim afişi oldu.

Düşünebiliyor musunuz?, Bir şehirde bir önemli açılış olacak ve de o şehrin Belediye Başkanı davet edildiğinde polemik ve de atışmalar gırıla gidecek.

Yahu adam o Beldenin Belediye Başkanı ve de tüm açılışlarda, protokol icabı elbette davet edilecek. Çünkü Başkanın prtokolde yeri var ve de davet edilmek zorunluluğu da var.

Ama o şehrin yönetimine talip olan birisi kalkıp, vay efendim, o başkan davet edilmedi, uyduruyor, gibi kelimeler sarf edebiliyor. Güya seçim propagandası yapıyor kendince.

Sahi koskoca İstanbul’un ve de Türkiye’mizin gündemi davetiye mi olmalı?

Bugün nereye giderseniz gidin. Hangi emekliyle, hangi esnafla ve de hangi vatandaşla konuşursanız konuşun.  Halinden memnun olana rastlayabilir misiniz acaba? Hele, hele emekliden nasıl bir cevap alabilirsiniz?

Beyler eski yılları bir hatırlayın. Politikacılar, seçim arif  esinde bile siraraya gelir ve de ülke gündemini tartışabilirlerdi. Seçim propagandalarında, ülke için neler yapabileceklerini anlatır ve ona göre de oy isterlerdi. Ama şimdi gün geçtikçe batan ülke ekonomisi konuşulmuyor bile. Varsa yoksa bana oy verin, ben koltuğa oturayım derdindeler. Hatta bana oy vermezseniz, size hizmet yok diyebiliyorlar,.

Sahi o politikacıları ve de o günleri ne kadar özlemişiz?..