Antep peyniri fiyatları el yakıyor Antep peyniri fiyatları el yakıyor

Kurban Bayramı arefesinde Gaziantep'teki canlı hayvan pazarlarında yoğunluk had safhaya çıktı. Sabahın erken saatlerinden itibaren il dışından ve ilçelerden gelen besiciler, yetiştirdikleri kurbanlıkları iyi fiyata satmak için çaba harcadı. Sıkı pazarlıkların yapıldığı Gaziantep'teki canlı hayvan pazarlarında alıcılar ve satıcılar geçen yıllara göre piyasanın ve kurbanlıkların daha iyi olduğunu ifade etti.

ALLAH’TAN GELEN RIZIKLA KURBANIMIZI ALDIK

Arefe günü pazara gelerek kurbanlığını aldığını söyleyen Ömer Dağ isimli vatandaş, “Kurbanlığımızı 220 TL’den 67 kilogramlık aldık. Kurban Bayramı Allah’ın bizlere verdiği mübarek bir bayram. Biz de Allah’tan gelen rızıkla kurbanımızı aldık ve evde veya kesimhanede keseceğiz” dedi.

Kurban (2)

12 BİN 400 TL’YE MAL OLDU

Beğendiği kurbanlığı 12 bin 500 liraya aldığını söyleyen Baran Kemer, “Kurbanımızı aldık. 215 TL’den anlaştık. Toplam bana 12 bin 400 TL’ye mal oldu. Bu sene piyasa çok değişik ama geçen seneki gibi değil. Geçen sene mal sahipleri yüksek yüksek uçtular ama bu sene yerli yerinde. Bu sene daha stabil. İnşallah yarın namazdan hemen sonra keseceğiz” ifadelerini kullandı.

ORTALAMA FİYATLAR 200 İLA 220 TL

Getirdiği kurbanlıkların çok büyük bir kısmını sattığını belirten besici Mehmet Salih Eryoldaş, “20 tane küçükbaş hayvan getirdik. Şuan elimde 5 tane kaldı. Allah bereket versin iyi satış yaptık. Ortalama fiyatlar 200 ila 220 TL arasında satıyoruz. Allah herkesin kurbanını kabul etsin” şeklinde konuştu.

Kurban (3)

VATANDAŞ PARA VERİRKEN ZORLANIYOR

Ahmet Köroğlu isimli besici ise 55 tane büyükbaş kurbanlık sattığını vurgulayarak, "Elimizdeki 60 tane büyükbaş hayvandan sadece 5 tane kaldı. Alıcılar zorlansa da piyasa bize göre iyi. Fiyatlar 220 ila 200 TL arasında değişiyor. Vatandaş para verirken zorlanıyor. Her hayvan 100 bin TL’den aşağı olmuyor. Milletimiz alırken zorlanıyor. Yıllarca besledik. Emeğimizin karşılığını aldık ama alıcılar zorlanıyor” diye konuştu.

Kaynak: İha