Gaziantep Üniversitesi Hastanesi'ndeki Muayenehanelere Kapatma Kararı

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü, vatandaşların yoğun şikayetleri üzerine üniversite hastanesi bölgesinde bulunan 17 Profesör ve Doçent doktorun muayenehanelerini kapatma kararı aldı.

Sosyal Medyada Danışmanlık Adı Altında Hasta Yönlendirme İddiaları

Gaziantep Üniversitesi Hastanesi'ne yakın bölgede lüks villalar kiralayan ve muayenehane adı altında faaliyet gösteren bazı akademisyenlerin, sosyal medya üzerinden özel hastanelere hasta yönlendirerek yüksek ücret talep ettikleri iddia ediliyor.

Lüks Muayenehanelere Kilit Vuruldu

İl Sağlık Müdürlüğü, gelen şikayetler üzerine harekete geçerek bu lüks muayenehanelere kilit vurdu. Muayenehanelerin, devletin imkanlarını kullanarak faaliyet gösterdiği iddiaları üzerine alınan bu karar tarihi nitelikte.

Uçuk Rakamlar İsteniyor

Bazı akademisyenlerin, üniversite hastanesinde görevli olmalarına rağmen özel hastanelerde ameliyat gerçekleştirdikleri ve uçuk rakamlar talep ettikleri iddia ediliyor. Bu durumun Sağlık Bakanlığı ekipleri tarafından da incelendiği belirtiliyor.

İhtarlara Yanıt Veren Hekimlerin Durumu

Gaziantep Üniversitesi'nde görev yapan ve özel muayenehane açan 17 hekim hakkında işlem başlatıldı. Bu kapsamda, 5 hekim kendi isteğiyle muayenehanelerini kapattı, 5 hekim ise İl Sağlık Müdürlüğü'nün kararıyla muayenehaneleri kapatıldı. 4 hekim üniversiteden istifa ederek muayenehanelerinde faaliyetlerine devam etme kararı alırken, mahkeme süreci devam eden 3 hekim için ise Bakanlık talimatı doğrultusunda kapatma işlemleri sürdürülüyor.

Gaziantep’te öğrenciyi döverek servis aracına bindiren sürücü ile ilgili flaş gelişme Gaziantep’te öğrenciyi döverek servis aracına bindiren sürücü ile ilgili flaş gelişme

Editör: Muharrem Türkoğlu