Yeni yılın bayram ikramiyelerinin duyurulmasının ardından, Ramazan ve Kurban Bayramı'nda EYT'lilerin bayram ikramiyesi alıp almayacakları merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, emeklilerin bayram ikramiyelerine yüzde 50 oranında zam yapılacağına dair açıklamasıyla birlikte, EYT'lilerin emekli ikramiyesi hakkında ilgi arttı. Yılda iki kez verilen ikramiyelere yapılan bu zam, EYT'lilerin bayram ikramiyesi alma olasılığını da gündeme getirdi. Konu, 2024 Ramazan ve Kurban Bayramı'nda EYT'lilerin bayram ikramiyesi alıp almayacağına dair bir merak uyandırdı. Peki, EYT'lilere bayram ikramiyesi verilecek mi? 2024 Ramazan ve Kurban Bayramı'nda EYT'liler bayram ikramiyesi alacak mı?

EYT’LİLER BAYRAM İKRAMİYESİ ALACAK MI?

EYT'lilerin bayram ikramiyesi alıp almayacağına dair soru işaretleri sona erdi. Emekli olan her bireyin, bayram ikramiyesi zammından yararlanacağı açıklandı. EYT statüsünde olanlar, eski emekliler ve emeklilik başvurusu yapmış olanlar da bu ikramiyeden faydalanacaklar.

IBAN'ı Olanlar Dikkat! Bankadan 10-100 Bin TL Ödeme Fırsatı! IBAN'ı Olanlar Dikkat! Bankadan 10-100 Bin TL Ödeme Fırsatı!

BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Ancak, bayram ikramiyelerinin ne zaman ödeneceği henüz netlik kazanmış değil. Ramazan Bayramı'nın arefe günü 9 Nisan'da başlaması nedeniyle, ilk bayram ikramiyesinin 9 Nisan 2024 tarihine kadar ödenmesi planlanıyor.

KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Öte yandan, Kurban Bayramı'nın arefesi 15 Haziran 2024 tarihine denk geliyor. Ülkemizde 16-17-18-19 Haziran 2024 tarihlerinde kutlanacak olan Kurban Bayramı'nın ikramiyesinin de 15 Haziran 2024 tarihinden önce ödenmesi bekleniyor.

Editör: Fatma Gültekin