İzmir Çiğli Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren Akar Tekstil'in patronu Hayrettin Akar'ın kardeşi Onur Akar, görüşmeye çağırdıkları DERİTEKS Genel Başkanı Makum Alagöz ve sendika yöneticilerine silahla ateş açtı. Saldırı sonucunda DERİTEKS Genel Başkanı Makum Alagöz yaralandı ve tedavi altına alındı. Alagöz'ün hayati tehlikesi bulunmazken saldırgan Onur Akar ise gözaltına alındı.

5,3 Büyüklüğünde Deprem Oldu! Hangi Bölgeler Etkilendi? 5,3 Büyüklüğünde Deprem Oldu! Hangi Bölgeler Etkilendi?

Konkordato ilan ettikten sonra uzun zamandır işçilerin haklarını vermemekte direnen Akar Tekstil patronu, fabrikadaki makineleri taşımaya başladı. İçeride kalan işçiler ise bugün sendika binasında bir araya gelerek ücretleri ve sosyal hakları konusunda bir toplantı düzenledi.

“PATRON, FABRİKAYA GÖRÜŞMEYE ÇAĞIRDI”

DERİTEKS Örgütlenme Uzmanı Cihan İşçi olaya ilişkin açıklama yaptı “Sendika binasında işçilerle toplantı yaptığımız sırada Akar patronu Hayrettin Akar, sendika başkanımız Makum Alagöz'ü aradı. Saat 14.30'da fabrikaya görüşmeye çağırdı. Genel merkez yöneticilerimiz, Makum Başkan ve ben fabrikaya gittik. Girişte hol kısmında toplantıyı beklerken insan kaynakları bizi kafeteryaya yönlendirdi. Orada otururken patronun kardeşiyle Onur Akar içeriye gelerek ‘Mutlu musun?’ diye sordu ve silahını çıkararak ateş etti. Makum Başkan bacağından yaralandı. Kendisinin hayati tehlikesi yok ve şu an tedavi altında. Bize pusu kuruldu." dedi.

DERİTEKS: İŞÇİ SINIFINA YÖNELİK BU SALDIRIYI KINIYORUZ

DERİTEKS'in yaptığı açıklamada, silahlı saldırı sonucu DERİTEKS Örgütlenme Daire Başkanı Binali Tay ve Genel Koordinatör Engin Çelik'in saldırıdan yara almadan kurtulduğu, Genel Başkan Makum Alagöz'ün yaralandığı ancak hayati tehlikesi bulunmadığı belirtilmiştir.. "İşçi sınıfına dönük bu saldırıyı kınıyoruz" denilen açıklamada detaylı bilginin ilerleyen zamanda paylaşılacağı ifade edildi.

Editör: Barış Tekeci