Samsung, WhatsApp çağrıları sırasında anında dil çevirisi yapabilen ve bu çeviriyi ekrana yansıtan bir teknoloji geliştirdi. Bu yeni özellikle, farklı dilleri konuşan kişiler arasında iletişim kurmak daha kolay hale gelecek. Samsung'un geliştirdiği bu özellik sayesinde dil bariyerlerinin ortadan kalkması amaçlanıyor.

Milyonlarca şifre çalındı! E-Devlet, Banka şifrenizi hemen değiştirin Milyonlarca şifre çalındı! E-Devlet, Banka şifrenizi hemen değiştirin

Bu yıl başlarında tanıtılan Samsung Galaxy AI, kullanıcıların yaşamını kolaylaştıracak pek çok yenilikle dikkat çekiyor. Güney Koreli teknoloji devi, Galaxy AI için One UI 6.1.1 güncellemesiyle birlikte sunulacak Canlı Çeviri özelliğini duyurdu.

Galaxy Unpacked 2024 Etkinliğinde Detaylar Açıklanacak

10 Temmuz 2024'te düzenlenecek olan Galaxy Unpacked etkinliğinde, bu özelliğin tüm detayları açıklanacak. Ayrıca, bu özelliğin desteklenecek telefon modelleri için de aynı gün kullanıma sunulması planlanıyor.

Gerçek Zamanlı Çeviri

Samsung ayrıca, Galaxy AI özelliğine sahip cihazlarda yer alan stok Mesajlar uygulamasına ve WhatsApp gibi üçüncü taraf mesajlaşma uygulamalarına gerçek zamanlı dil çeviri özelliği getirecek. Bu sayede kullanıcılar, SMS gönderirken dahi anında çeviri yapabilecek.

Canlı Çeviri Özelliği

Samsung'un bu yeni Canlı Çeviri özelliğinin ne kadar hızlı çalışacağı ve olası bekleme sürelerine yol açıp açmayacağı henüz netleşmedi. Ancak, Galaxy AI teknolojisinin gelişimi ile birlikte bu tür gecikmelerin azalması bekleniyor.

Kaynak: Haber Merkezi