Yaşadığım bir olay 27 Mayıs 2024 evimin önünde ağaç dikilecek, belediyemizin belirttiği bir yer. Boş bir yer elime kazmayı küreği aldım. Çukuru eştim. Eştikten sonra hem araba hem yaya yolunda emniyeti aldım. Şehit kamil belediyemize telefon ettim. saat 09:30'dan sonra telefon geldi eşilen yerin fotoğrafı çekildi Şef tarafından. Çınar fidanı istemiştim. Ben bu iş için en aşağı üç dört gün sürer derken bir de baktım yarım saat sonra arabayla işçiler çınar fidanını getirdiler. iki saat içinde çukur kazılıp fidan dikilmiş, bu iş nerede görülmüş.

Vallahi helal olsun.

Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Umut YILMAZ ve ekibine. Yine karadede mahallesinde gördüm, greyder köy yollarını düzeltiyor. Temizlik görevlileri her yerde gözüme çarpıyor. Bütün Gaziantep belediyelerimiz halkımızın en aşağı elli yıl ilerisinde, bazı yerlerde otobüs duraklarında insanlar fosur fosur sigara içiyor. Hastane bahçeleri yine öyle, Üniversite Hastanesi acil önleri sanki sigara bahçesi olmuş. İnsan ikaz etmeye çekiniyor. Bir defasında suriyeli kadın çocuğunun kirli bezini sarı dolmuştan dışarıya attı. Bacım yola niçin atıyorsun dediğimde şoför ve diğer yolcular, adam doğru söylüyor diye, hiç bana sahip çıkmadılar. Orada duran genç, kocasıymış. Sana ne, sana ne diye üzerime yürüyor. Neredeyse beni dövecekti.

İşte bizim halkımız bu. Ben boşuna demedim. Halk beledielerden elli yıl geride diye. İzmir, İstanbul böyle değil. Dışardan gelen ya da hatalı bir iş yapanı uyarıyorlar.

Bütün iyi iş yapanların, doğru dürüst çalışanların hepsinin eline emeğine sağlık.