Anma törenine Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, Ülkü Ocakları İl Başkanı Emre Koçyiğit, Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep İl Başkan Vekili Mehmet Söylemez, Parti İlçe Başkanları, Ocak İlçe Başkanları, Taş Medreseliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Oğuzeli Yeşildere (Hacar) mezarlığında düzenlenen Ahmet Kerse ve Ülkücü Şehitleri anma programında, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü ve milliyetçi Türkiye ülküsü için canını ortaya koyan Ülkücü Şehitler ve Milliyetçi Hareket Partisi Kurucu Genel Başkanı Cennet Mekân Başbuğ Alparslan Türkeş ruhlarına mevlid-i şerif okutuldu.

Ü L K Ü C Ü D S C 0709

31 Ocak 1983 tarihinde dönemin cunta yönetimi tarafından idam edilerek şehit edilen Ahmet Kerse’nin mezarına karanfil bırakılarak, gül suyu döküldü. Programa katılanlara Ahmet Kerse ve Ülkücü Şehitler ruhuna lokma ikramı yapıldı.

Ü L K Ü C Ü D S C 0688

Uzmanlar şaşkın, kimsenin bilmediği o fay hattı riskli, eğer deprem olursa şiddeti 7,3 büyüklüğünde Uzmanlar şaşkın, kimsenin bilmediği o fay hattı riskli, eğer deprem olursa şiddeti 7,3 büyüklüğünde

Ahmet Kerse Kimdir?

Gaziantep’in Oğuzeli ilçesine bağlı Yeşildere (HACAR) köyünde doğdu. Gaziantep Eğitim Enstitüsü’nde okuyordu. 1980 yılı Şubat ayında polisler tarafından Kilis’te yakalanarak gözaltına alınıp bir ay süreyle işkence yapıldı. Çıkarıldığı 12 Eylül mahkemelerinde, bütün şahitlerin, aleyhine ifade vermedikleri için tutuklandıkları bir yargılamadan sonra, 8 Temmuz 1981 tarihinde idam cezasına mahkum edildi. 25 yaşındayken, tutuklu bulunduğu Gaziantep Cezaevi’nin infaz bahçesinde 31 Ocak 1983 tarihinde sabaha karşı asılarak şehit edildi. HABER MERKEZİ

Editör: Barış Kaya