Babasını öldüren çocuk tahliye edildi! Babasını öldüren çocuk tahliye edildi!

Türkiye'de bir ilk olan 65 yaş üzeri vatandaşa indirimli uçuş fırsatı sunan Türk Hava Yolları bayram öncesi müjdeyi verdi. Yurtiçi seyahatlerde geçerli indirim kampanyası resmen başladı. 65 yaş üzeri yolcular Mart ayı içinde başlayan kampanyadan Nisan ayına kadar faydalanabilecek.

Biletleme ve satış dönemlerine ilişkin detaylı bilginin verildiği Türk Hava Yolları resmi internet sitesi üzerinden kampanyanın detayları da ortaya çıktı. 2024 yılı itibarıyla en çok fiyat artışı yaşayan sektörlerden biri ulaşım oldu. Metro, tramvay, otobüs, taksi gibi şehir içi ve şehirler arası seyahat imkanı sunan ulaşım araçlarından; deniz ve hava yolu ulaşım araçlarına kadar her alanda artış meydana geldi.

65 YAŞ ÜSTÜNE İNDİRİMLİ UÇAK BİLETİ NASIL ALINIR?

Bu fark diğer sektörlerde de artan maliyetlerle birlikte vatandaşın cebine yük oldu. Türk Hava Yolları tüm bu olumsuzlukları avantaja çevirecek bu kampanyasını müjde ile duyurdu. 65 yaş üzeri yolcular bayramda Türkiye'yi %25 indirimli seyahat edebilecek. Sadece ya Yurtiçi rotalarda geçerli %25 indirim fırsatından faydalanılacak 65 yaş üzeri yolcuların Türk Hava Yolları'nın internet sitesi üzerinden üyelik oluşturması yetecek.

Kampanyadan faydalanmak isteyenlerin 8 ve 16 Nisan tarihleri arasında planladıkları tüm uçuşlar dikkate alınacaktır. Biletleme dönemi için Türk Hava Yolları şu açıklamayı paylaştı: “18 Mart 2024 ile 16 Nisan 2024 tarihleri arasında alınacak biletler %25 indirimli olarak seyahat fırsatı sunacak. Seyahat dönemi 8 Nisan 2024 ve 16 Nisan 2024 tarihleri arasında kapsamalıdır. En geç 16 Nisan tarihine kadar biletin alınması gereklidir”

KAMPANYANIN ŞARTLARI NELEDİR?

Türk Hava Yolları'nın internet sitesi üzerinden kampanya dahil yapılan detaylı paylaşımda şartları yerine getirenlerin bu destekten faydalanabileceği vurgulandı. Türk Hava Yolları İstanbul Havalimanı çıkışlı ya da varışlı Yurtiçi tek yön direkt veya aktarmalı ekonomi veya business class uçuşlarda geçerlidir. İndirimli uçuş kapsamında açık olarak düzenlenen biletler kampanya dahil edilmemiştir. Kampanya diğer indirimlerle birleştirilerek kullanılamaz.

Editör: Muharrem Türkoğlu