Antalya'da Teleferik Kazasında Mahsur Kalanlar Olayı Anlattı.

Gaziantep’te zehir üreten tesis Gaziantep’te zehir üreten tesis

 Antalya'nın Konyaaltı ilçesindeki Tünektepe Teleferik Tesisi'nde yaşanan kaza sonucu kabinlerde mahsur kalan kazazedeler, yaşadıkları korku dolu anları anlattı.

Hatice Polat: Dört beş takla attık sonra ne olduğunu hatırlayamadım. Geceyi çok kötü geçirdik, çok korktuk, çocuklar vardı yanımızda, çocuklar bilinç kaybına uğradılar.

5Dd7Bd95 D71B 40A3 9763 7374F8D21C7D

İstanbul'dan tatil için Antalya'ya gelen Hatice Polat ve ailesi helikopter yardımıyla kurtarıldı. Kurtarılmasının ardından yeri öperek şükreden Polat, yakınlarına sarıldı. Polat, birden elektriklerin kesildiğini ve takla atmaya başladıklarını anlatan Polat, "Dört beş takla attık sonra ne olduğunu hatırlayamadım. Geceyi çok kötü geçirdik, çok korktuk, çocuklar vardı yanımızda, çocuklar bilinç kaybına uğradılar. Zaten sabah fazla kahvaltı yapmamıştık.

Aa8Ebac1 2805 4Df2 88Ab E7354B4402B1

Yemek, su, başka ihtiyaçlar konusunda zor anlar geçirdik." diye konuştu. Yere inebileceklerini düşünemediğini belirten Polat, "Çok şükür yere indim, Allah kimsenin başına vermesin. Burada 7 saat kalmak işkence gibiydi. Her saniye sallanıyor, sürekli aynı korkuyu yaşıyorsun, çok zor, anlatılmaz bir şeydi. Çok travma yaşadık, bu travmadan nasıl kurtulabileceğimizi bilmiyorum." ifadelerini kullandı.