Tekirdağ'da Kadın Kaynakçılarla Dikkat Çeken Firma

Firma, Kaynak Bölümünde Kadın Çalışanları İstihdam Ediyor: Ergene ilçesinde kimya, maden, gübre ve çevre endüstrilerine hizmet veren Asos firması, kaynak bölümünde istihdam ettiği 10 kadın çalışanıyla dikkat çekiyor.

Kadınlar, Kaynak Ustası Olarak İşe Alındı: 3 yıl önce kaynak biriminde kadın çalışan istihdam etme kararı alan firma, eli yatkın olan kadınları eğittikten sonra kaynak ustası olarak işe aldı.

Kadın Kaynakçılar Hemcinslerine Örnek Oluyor: Başarılarıyla dikkat çeken 10 kadın kaynakçı, "Kaynakçılık erkek işi, yapamazsınız" düşüncesine meydan okuyarak hemcinslerine örnek oluyor.

Kadın Kaynakçıların Motivasyonu ve Başarıları: Kadın kaynakçılardan Hülya Önal, işe başlamadan önce kendini hazırladığını ve zorluklara rağmen inanarak bu noktalara geldiğini ifade ediyor. Önal, işini seven ve mücadele eden herkesin başarılı olabileceğini vurguluyor.

Kadın Girişimciler Dikkat! Kadın Girişimciler Dikkat!

Kadınlar, İlginç Tepkilerle Karşılaşıyor: Diğer bir kaynakçı olan Kübra Ağabilmez, başta ev hanımı olmasına rağmen denemek için eğitimlere gittiğini ve başarılı olduğunu belirtiyor. Kadın olarak bu işi yapmanın gurur verici olduğunu ifade eden Ağabilmez, insanları şaşırtmanın kendisini mutlu ettiğini dile getiriyor.

Firma Müdürü: Kadın İstihdamına Önem Veriyoruz: Fabrika Müdürü Burhan Mustafaoğlu, kadın kaynakçıların işlerini özenle yaptığını ve kadınların ince detaylarda daha başarılı olduğunu belirtiyor. Firma olarak kadın istihdamına önem verdiklerini ve kadın kaynakçılardan memnun olduklarını ifade ediyor.

Kadın İstihdamına Devam Edeceklerini Dile Getirdiler: Mustafaoğlu, Trakya Kalkınma Ajansı ile imzaladıkları protokol kapsamında, yeni iş başvurusu yapan kadınlara eğitim vererek firma bünyesinde istihdam etmeyi sürdüreceklerini açıkladı.

Editör: Muharrem Türkoğlu