İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunu olan Sitare Akbaş'ın, Zeynel Abidin Akbaş ve Esma Hüsna Akbaş'ın kızı olduğu bilinmektedir. Kendisinin hayvan eğitmeni olan bir abisi olan Ersen Akbaş'a sahiptir.

OYUNCULUK KARİYERİ

Oyuncu Sitare Akbaş, özellikle "Zeyno" ve "Ramo" gibi dizilerle tanınmaktadır. İlk kez ekranlara "Beşinci Boyut" dizisiyle adım atan Akbaş, asıl çıkışını "Akasya Durağı" dizisindeki Zeyno karakteriyle yapmıştır. En son olarak "Sen Çal Kapımı" dizisinde Figen karakterini canlandıran Akbaş, bu projede Hande Erçel, Kerem Bürsin ve Melisa Döngel gibi isimlerle bir araya gelmiştir.

Genç yaşına rağmen birçok önemli projede yer alan Akbaş, 4 uzun metrajlı ve 2 kısa metrajlı filmde rol almıştır. Ayrıca, aktif bir sosyal medya kullanıcısı olan Akbaş'ın resmi Instagram hesabı @sitareakbas, günümüzde yaklaşık 934 bin takipçiye sahiptir.

Oyunculuğunun yanı sıra müzik alanında da ses getiren çalışmalara imza atan Akbaş, YouTube'da kendi sözlerini yazdığı "Lika" adlı şarkıyı seslendirmiştir.

2021 yılında, özellikle Hande Erçel ile ilgili medyada sıkça yer alan haberlerle gündeme gelen Akbaş, meslektaşı Kerem Bürsin ile yaşadığı ilişki ve Hande Erçel'in eski sevgilisi Murat Dalkılıç ile olan ilişkisi nedeniyle medyada geniş yer bulmuştur. Bu süreçte, Akbaş'ın Hande Erçel'i sosyal medyadan silmesi ve bunun ardından Erçel'in de aynı şekilde karşılık vermesi dikkat çekmiştir.

Ben Bu Cihana Sığmazam Suna gerçek adı ne, Mina Derman kaç yaşında, ne iş yapıyor, aslen nereli Ben Bu Cihana Sığmazam Suna gerçek adı ne, Mina Derman kaç yaşında, ne iş yapıyor, aslen nereli

SİTARE AKBAŞ OYNADIĞI DİZİLER

Oyuncu Sitare Akbaş, özellikle Akasya Durağı'nda canlandırdığı Zeyno karakteriyle tanınmıştır. Daha sonra Ramo dizisinde "Fifi" rolüyle, Sen Çal Kapımı dizisinde "Figen Yıldırım" karakteriyle ve İstanbul Sokakları dizisinde "İffet" karakteriyle ekranlarda yer almıştır. Ayrıca, Analar ve Anneler, Urfalıyam Ezelden, Dila Hanım, Fatmagül’ün Suçu Ne?, Hakkını Helal Et, Vazgeç Gönlüm ve Beşinci Boyut gibi birçok dizi ve sinema filminde rol almıştır.

Ayrıca, 2023 yılında vizyona giren Tek Yürek (İmalat-ı Harbiye) adlı sinema filminde yönetmen Serdar Çetinkaya'nın yönetmenliğinde rol almıştır.

SİTARE AKBAŞ NERELİ?

Doğum ve büyüme sürecini İstanbul'da geçiren Sitare Akbaş'ın kökenleri, annesinin tarafından Çorum Sungurlu'ya kadar uzanırken, baba tarafı Ankaralıdır. Hakkında hayranları Alevi mi, Kürt mü? gibi birçok soru ile internet üzerinden araştırma yapmaktadırlar, ancak bu bilgilere ulaşılamamıştır.

SİTARE AKBAŞ BOYU KİLOSU

Sitare Akbaş 1.65 boyunda ve 53 kilodur. Göz rengi kahverengi, saç rengi ise siyah’tır.

SİTARE AKBAŞ KAÇ YAŞINDA?

Doğum tarihi 6 Ekim 1988 olan Sitare Akbaş, 34 yaşındadır. Burcu terazi, doğum yeri ise İstanbul’dur.

Editör: Fatma Gültekin