Kayseri’nin ardından, Gaziantep’te da Suriyeli işçilere ve emekçilere yönelik linç girişimi ve saldırılara ilişkin TBMM Genel Kurulunda konuşan Karaca, dün Gaziantep'te işçi servislerinin saldırganlar tarafından durdurularak, Suriyeli işçilere saldırmak isteyen grupların yerli işçiler tarafından engellendiğini aktardı.

KİRLİ OYUNLARINA ALET OLMAYIN

Karaca, Antepli işçi ve emekçilere yaptığı çağrıda “Bizi bu sefalet düzenine mahkûm edenlerden; Suriye’de emperyalistlerle, cihatçı teröristlerle iş tutup savaşı büyütenlerden, kirli pazarlıklarla Türkiye’yi Avrupa’nın sınır bekçisi haline getiren iktidardan hesap sormak yerine, bizi birbirimize kırdırmak isteyenlerin kirli oyunlarına alet olmayın” dedi.

Gaziantep’te hastane yemeği gündem oldu Gaziantep’te hastane yemeği gündem oldu

Ana muhalefet partisi vekillerine de uyarıda bulunan Karaca; “Popülist söylemlerle, yanlış bilgilerle, mülteci kötüleyerek çektiğiniz her video, yaptığınız her açıklama sizi de sorumlu kılıyor. Sorunların esasını ortaya koymadan, nefret söylemleriyle toplumsal fay hatlarını tetiklemek, halk düşmanlığıdır. Bunu yapmayın” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ