Kültür ve Turizm Bakanlığı Sanatçısı Sandıkta

65 yaşındaki Akay, Bursa'nın Osmangazi ilçesindeki Mihraplı Abdulkadir Can Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde 1198 numaralı sandıkta oyunu kullandı. Akay, sahnede giydiği "Hacivat" kostümüyle okula gelerek vatandaşların ilgisini çekti.

Uzun Yıllardır "Hacivat ile Karagöz" Oyununda

Bülent Akay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 20 yılı aşkın süredir Bursa'nın simgesi olan "Hacivat ile Karagöz" oyununda sahne aldığını belirtti. Ayrıca, "Bursa'nın Karagöz'ü" Hüseyin Bağlar ile yaklaşık 15 yıl aynı sahneyi paylaştıklarını ifade etti.

Vatandaşlık Görevi Olarak Sandıkta

Akay, şunları söyledi: "Bugün gelecekti ama mazeret çıkardı. Çok uğraşmaya gelmez tabii, Karagöz o ne yapsa yeridir. Çok iyi tepkiler aldım bugüne kadar. Bugün de görenler, 'Sizi geçen yıldan görmüştüm Hacivat kostümüyle.' dediler. 'Madem geçen yıl olumlu tepkiler aldık, bu yıl da yapayım.' dedim. Nasreddin Hoca kendi memleketinde, Keloğlan kendi memleketinde oylarını kullanıyor, neden Hacivat ile Karagöz kendi memleketinde oyunu kullanmasın? Bu güzelim havada herkesi oyunu kullanması için davet ediyoruz. Bu bir vatandaşlık görevidir, ben de bu göreve örnek olabiliyorsam ne mutlu. İnşallah seçim sonuçları vatanımıza, milletimize hayırlı uğurlu olur."

Fatma Şahin’den Antep İşi Nakış Paylaşımı… Dünyaya Tanıtacağız Fatma Şahin’den Antep İşi Nakış Paylaşımı… Dünyaya Tanıtacağız

Editör: Muharrem Türkoğlu