Daha öncede yazmış ve İnönü caddesinin sağlığımızı tehdit ettiğini ifade etmeye çalışmıştım. Ama dinleyen, anlayan çıkmadı. Onun içindir ki bir kere daha haykırmak istedim.

Haykırmak diyorum çünkü, gerçekten de İnönü caddesinden gıda maddesi alış veriş yapanlar sağlık tehdidi altında.

Mutlaka İnönü caddesinden geçmişsinizdir. Zaten bazılarının baş tacı misafiri, ama bence kaçak olan bu Suriyelilere ait iş yerlerini de görmüşsünüzdür.Zira İnönü  Caddesindeki iş yerlerinin hemen tamamı bu Suriyeli kaçaklara ait.Vergi veriyorlar mı, vermiyorlar mı bilemem ama, sağlığımızla oynadıkları kesin.

Neden mi?

Gayet açık ve net. Kaldırımlar tamamen işgal altında. Kaldırımdan yürümek bile cambazlık ister. Hele, hele gıda maddeleri tamamen açıkta. Çikolata, şeker, pastalar,hurmalar ve aklınıza ne gelirse üstü açık olarak kaldırımlara sıralanmış vaziyette. Rüzgarın getirdiği toz toprak, insanların ağzından savrulan tükürükler,kısacası aklınına hangi mikrop gelirse gelsin bu maddelerin üzerinde yuvamanıyor.

Hal böyle iken bir tek yetkili veya görevlinın bunları ikaz ettiğini işitmedik ve görmedik. Hatta kaldırımda eşya, hele hele gıda maddesi satılmasının yasak olduğunu söyleyen kişiye bile rastlayamadık.

Beyler bu kaçaklar bizim sağlığımızla oynuyor. Madem ki hayatta en önemli sağlımız, o halde sağlımızla oynayanlara da müsaade etmeyin bari…