Şahin, haberlere artık yaş sınırlaması ve sansür uygulamasının geleceğini belirtti. Gündüz kuşağı programlarının daha eğitici ve bilinçlendirici olabileceğini aktardı. Yapımcıların önlem almaması durumunda gerekenin RTÜK tarafından yapılacağını vurguladı.

Gaziantep'te bugün hangi eczaneler nöbetçi? Gaziantep'te bugün hangi eczaneler nöbetçi?

Haberlere Yaş Sınırlaması Ve Sansür Konulacak

RTÜK'ün Yaklaşımı:

RTÜK Başkanı, kurumun tarafsız bir yaklaşımla hareket ettiğini ve yayıncılık alanını düzenleyen ve denetleyen bir yapı olduğunu açıkladı. Cezalar öncesinde yayıncılara gerekli uyarıların yapıldığını ve her kanalın aynı standartlara tabi olduğunu vurguladı.

Rtük Başkanı Ebubekir Şahin Açıkladı Haberlere Yaş Sınırlaması Ve Sansür Konulacak

Gündüz Kuşağı ve Diziler:

Şahin, gündüz kuşağı programları ve dizilerin kurumun en fazla uğraştığı alanlardan biri olduğunu belirtti. Bu programların içeriğinin daha olumlu ve eğitici hale getirilmesi gerektiğini ifade etti. Ayrıca, gündüz kuşağı programları ve dizilerle ilgili alınan son kararların artık geri dönüşü olmadığını ve RTÜK olarak gerekenin yapılacağını dile getirdi.

Rtük Başkanı Ebubekir Şahin Açıkladı Haberlere Yaş Sınırlaması Ve Sansür Konulacak

"Ya kendilerine gelecekler veya biz gerekeni yapacağız"

Gündüz Kuşağı Programları Ya Kendilerine Gelecek Ya Da Biz Gereğini Yapacağız

Gündüz kuşağı hakkında açıklamalarda bulunan Şahin, "Gündüz kuşağı ve diziler bizim en fazla uğraştığımız alanlardan bir tanesi. Gündüz kuşakları ciddi anlamda problemli bir alandır. Evlilik programlarını kaldırdık yerine farklı bir şey geldi. Türkiye’de en çok para kazandıran, eğlendiren ve reyting alan kadın programları yani gündüz kuşağı programlarıdır. Bunun içerisinde kadın hijyeni, kadın eğitimi, kadınların meslek edinmesi, çocuk bakımı veya el becerileri gibi daha güzel şeyler yapana kadar devam edeceğiz. Gündüz kuşakları ve dizilere çok ceza verdik, bunların ölçütü yok. Burada önemli olan biz görevimizi yapacağız, yapımcı görevini yapacak ama halkta görevini yapacak izlemeyecek, izlettirmeyecek. RTÜK olarak son raddedeyiz. Gündüz kuşağı programları ile ilgili son kararlar çünkü artık bunları kaldıracak durumumuz yok. Ya kendilerine gelecekler veya biz gerekeni yapacağız. Dizilerle ilgili biz gerekeni zaten yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

Editör: Muharrem Türkoğlu