Yıllardır yazıp çizeriz ve de önerilerde bulunuruz. Siyasilerin biri birlerine yaklaşması, bir araya gelmesi gerekir deriz. Ama şimdiye kadar, hele, hele AKP iktidarı döneminde, siyasilerin değil bir araya gelmesi, selam vermesine bile hasret kalmıştık.

 Ama son günlerde gördük ki, ana muhalefet ile iktidar bir araya gelebiliyormuş. Zira CHP lideri Özgür Özel’in adım atması ile iktidar bir araya gelme işareti vermeye başladı.

CHP Lideri Özgür Özel bayramda Sayın Cumhurbaşkanını arayarak bayramını kutlamıştı. Bu hareket partili, partisiz tüm vatandaşın elbette takdirine mazhar olmuştur. İşte bunun üzerine Sayın Cumhurbaşkanı da yaptığı açıklamada,  Özel ile yani  CHP ile har zaman görüşebileceğini, kapısının açık dolduğunu beyan etti. Elbette bu davranışlar ve de beyanatlar bizler açısından takdirle karşılandı.

Bu hareketler, bu açıklamalar ülkemizde yeni bir particilik anlayışının ortaya çıkmaya başladığının göstergesidir.

Diyorum ki;

Acaba liderlerin bu tutumu, parti yöneticilerine, Milletvekillerine, il ve ilçe yöneticilerini örnek olabilir mi? Zira bu halkın yıllardır özlemini çektiği davranışlardır.

Dileriz, özellikle ilimizde, iktidar ve muhalefet partilerinin yöneticileri ve Belediye Başkanları, şehrimiz açısından yararlı olacak toplantılara başlar ve fikir birliğine varır.

Ne dersiniz?

Olur mu acaba?..