Bu destek, 3294 sayılı Kanun çerçevesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından yürütülmekte olup, ülke sınırları içinde ailesinin yanında ikamet eden ancak farklı bir şehirde örgün eğitim gören 25 yaş altı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrencilere yöneliktir.

Destek kapsamında, öğrencilere yılda iki gidiş iki dönüş olmak üzere toplam dört bilet için ödeme yapılacak. Bu biletlerin her biri için belirlenen tek yön bilet üst limit sınırını aşmamak koşuluyla ulaşım giderleri karşılanacak.

TOBB Kurulan ve Kapanan Şirket İstatistiklerini açıkladı! TOBB Kurulan ve Kapanan Şirket İstatistiklerini açıkladı!

Destekten faydalanmak isteyen öğrencilerin, 18 yaşından büyük olmaları durumunda kendileri veya aileleri; 18 yaşından küçük ya da kanunen kısıtlı durumda olanlar için ise aileleri, vasileri ya da diğer yetkili kişiler tarafından başvuru yapılabilir. Destek programı, Türkiye sınırları içinde ailesinin yanında ikamet etmeyen ve örgün eğitim gören 25 yaş altı öğrencilere açıktır.

Başvuru sürecinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, öğrenciden veya ailesinden bilet ve öğrenci belgesi gibi kanıtlar talep edebilir. Bu belgelerin öğrenci adına düzenlenmiş olması gerekmektedir. Bu destek ödemesi, öğrencilerin eğitim yolculuklarında önemli bir mali yardım sağlayarak, eğitim süreçlerine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.