Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, son meclis toplantısında alınan kararla içme suyu tarifelerinde yüzde 20'lik bir indirim yapma kararı aldı. Şehir genelinde uygulanacak bu indirim, Şanlıurfa sakinlerine su kullanımında ekonomik bir avantaj sunacak. Belediye tarafından alınan bu karar, kentteki suya erişimi kolaylaştırmayı ve su kullanım maliyetlerini düşürmeyi hedefliyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi Ocak Ayı Olağanüstü toplandı. Meclis Başkan Vekili Serdar İzol'un liderliğinde yapılan toplantıda, su ücretlerine yüzde 20 indirim kararı oy birliğiyle kabul edildi.

CANLI İZLE Panathinaikos Kifisias şifresiz, Taraftarium, Taraftarium24, Justin TV hangi kanalda izlenir CANLI İZLE Panathinaikos Kifisias şifresiz, Taraftarium, Taraftarium24, Justin TV hangi kanalda izlenir

AK Parti Grup Başkanvekili Faruk Bayuk, halkın talebi doğrultusunda alınan bu kararın, su ücretlerinde yüzde 20'lik bir azalmayı amaçladığını belirtti.

ŞUSKİ Genel Müdürü Sait Güllüoğlu ise maliyetlerle ilgili bir sunum yaparak, Şanlıurfa'nın suyu en uygun kullanan iller arasında yer aldığını vurguladı.

Editör: Fatma Gültekin