Gaziantep’in en büyük sorunlarının başında ulaşım geliyor. Her geçen gün artan nüfus, yoğun göç ve yeni yerleşim yerleri ile birlikte ulaşıma ağının genişlemesi büyük önem taşıyor. Gaziantep’te ulaşımda yaşanan sıkıntılar, Metro Projesi’ni bir kez daha akıllara getirdi.

Öztürkmen’den Bakan Işıkhan’a tepki: "Asgari Ücretli açlığın eşiğinde" Öztürkmen’den Bakan Işıkhan’a tepki: "Asgari Ücretli açlığın eşiğinde"

YATIRIM PROGRAMINA ALINDI

Gaziantep ulaşımına yeni bir soluk getirecek olan Metro Projesi, 2024 Yılı Yatırım Programına alınmıştı. AK Parti GBB Başkan Adayı Fatma Şahin’in vizyon projeleri arasında yer alan ve yıllardır ilk kazmanın vurulmasının beklendiği Metro Projesi’nde çalışmalar seçim sonrası başlayacak.

2 YILDA TAMAMLANACAK

Metro Projesine ilişkin açıklamalarda bulunan Fatma Şahin, ‘’En büyük hayalimizdi, gerçek oldu. Metro Projesi 15 Ocak tarihi itibariyle 2024 Yatırım Programına alındı. Bizim için çok hayati, çok kıymetli. Demir ağlarla örmeye devam ediyoruz. Büyük bir ulaşım projesi. Gar’dan başladığında Maarif, Düztepe, Kahvelipınar, Yeşilvadi, Akkent, Şehir Hastanesi’ne ulaşıyor. 9 istasyonumuz var. Allah’ın izniyle 1 Nisan’da Bismillah deyip, Ustalık Dönemine başladığımızda 2 yıl içerisinde şehri metro tanıştırmış olacağız’’ dedi.

ULAŞIM KONFORLU HALE GELECEK

Şahin, ‘’ Gaziantep’te ulaşım alışkanlıklarına hız ve konfor getirecek olan Gar – Düztepe – Şehir Hastanesi Metro Hattı’nın inşasına bu yıl başlıyoruz. 10,5 kilometrelik uzunluğa ve 9 istasyona sahip olacak metro hattıyla, şehrimizin ulaşımını daha hızlı, daha güvenli ve daha konforlu hale getireceğiz. Şimdiden tüm Gazianteplilere hayırlı olsun’’ ifadelerini kullandı.

Muhabir: AYHAN DUMAN