Duygu Nebioğlu, Türkiye'de birçok insanın ilgisini çeken ve karmaşık bir aile geçmişine sahip bir figür olarak bilinmektedir. 1988 yılında Antalya'da doğmuş, İstanbul'da grafik tasarım bölümünde eğitim almıştır. 1994 yılında Nebioğlu ailesi tarafından evlat edinilmiştir. Üniversite öğrencisiyken biyolojik babasının ünlü Türk aktör Metin Akpınar olduğunu öğrenmiştir.

Kızılcık şerbeti fragmanı yok artık dedirtti! işte izleyenleri hayrete düşüren fragman Kızılcık şerbeti fragmanı yok artık dedirtti! işte izleyenleri hayrete düşüren fragman

Duygu Nebioğlu'nun biyolojik annesi Suphiye Orancı'dır. Suphiye Orancı, Duygu ve onun ikiz kardeşi Sevgi'yi henüz iki aylıkken Antalya'daki bir köyde bir bakıcıya bırakmıştır. Altı aylıkken, ikizler Antalya Valiliği tarafından devlet korumasına alınmış ve Çocuk Esirgeme Kurumu yurduna yerleştirilmişlerdir. Altı yaşındayken, öğretmen çift Emine-Özdener Nebioğlu tarafından evlat edinilmiştir. Kardeşler 21 yaşındayken, görüştükleri biyolojik annelerinden babalarının Metin Akpınar olduğunu öğrenmişlerdir. Zaman içinde anneleri ile iletişimleri kesilmiş ve şu anda Suphiye Orancı'yı aramaktadırlar.

Duygu Nebioğlu'nun annesi Suphiye Orancı'nın çeşitli filmlerde rol aldığı bilgisi de Duygu tarafından paylaşılmıştır. Annesi hakkında daha fazla bilgi bulmak ve onunla iletişim kurabilmek için Duygu Nebioğlu, Müge Anlı'nın televizyon programına katılmıştır. Annesinin Almanya'da yaşadığına dair bilgiler de mevcuttur, ancak detaylar net değildir. Duygu Nebioğlu ve kardeşi Sevgi, annelerini bulma umuduyla bu arayışlarını sürdürmektedirler.