Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Nisan 2022'den itibaren Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) kapsamında yer alan maddelerin fiyat bilgilerini, kamuoyunda yanlış yorumlar ve yanlış anlamalar oluşmaması için açıklamayı durdurmuştu. Alınan bu kararın ardından kamuoyuyla paylaşılmayan bu bilgilere Ekonomim yazarı Alaattin Aktaş ulaştı.

Aktaş’ın TÜİK’in fiyat listesini yayınlamasının ardından CHP Gaziantep Milletvekili Melih Meriç, listede yer alan fiyatları “TÜİK AVM'de büyük indirim var!” diyerek tiye aldı. Sosyal medya platformu X’te yaptığı paylaşımda fiyatları değerlendiren Meriç, 34 TL olan doktor muayenesi ücreti hakkında “Bu fiyatla doktorlar kapıda kuyruk olabilir. Sağlık sorunlarınız anında çözülür!” ifadelerini kullandı.

İfşa olan fiyatları değerlendiren Meriç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“TÜİK AVM'de büyük indirim var! Doktor muayenesi: 34 TL. Bu fiyatla doktorlar kapıda kuyruk olabilir, sağlık sorunlarınız anında çözülür! Kira: 5800 TL. Şehir merkezinde lüks bir daire bu fiyata! Düşünmeden tutun, böyle bir fırsat bir daha gelmez!

Fiyatlar 90’lara geri döndü

Yumurta: 2.47 TL. Her sabah organik çiftlik yumurtası ile kahvaltı yapma hayalinizi gerçekleştirin. Fiyatlar adeta 90'lara geri döndü!

Öğrenciler için yurt ücreti: Sadece 450 TL! Öğrencilik hayatı hiç bu kadar ekonomik olmamıştı! Öğrenciler rahat rahat ders çalışıp, sosyal aktivitelerle dolu bir yıl geçirebilirler.

TÜİK hangi ülkede yaşıyor

Aklımıza gelen ilk soru: TÜİK hangi ülkede yaşıyor ve hangi marketten alışveriş yapıyor? Yoksa bizimle eğleniyor mu?

Gaziantep’te bir skandal daha Gaziantep’te bir skandal daha

Neyse, bu fırsatları kaçırmayın. Bu fırsatları kaçırırsanız üzülürsünüz!”

Kaynak: Fatma Gültekin