Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu'nda görüşülen kanun teklifi, meclis üyeleri arasında ilginç bir diyaloğa da sahne oldu.

Komisyonda Dikkat Çeken Kuruyemiş Diyaloğu


CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, teklifin aceleye getirilerek ve ilgili kurumların görüşleri alınmadan hazırlandığını belirtti. Arslan, bu durumun teknik uyarılara rağmen yasalaşmasının Anayasa Mahkemesi tarafından iptal riskini beraberinde getirdiğini vurgulayarak, TBMM'nin daha kaliteli yasama yapması gerektiğini ifade etti.

Komisyonda sunulan ikramlardan olan ve fiyatı artan kuruyemişlere dikkat çeken Arslan, "Fahiş fiyat diyoruz değil mi? Önümüzde kuruyemiş var, tavuk ve et arasında kilosu 400 lira. Valla bunu yersek Başkanım, adam başı 60 lira zararımız var." şeklinde konuştu.

Elazığ’da korkutan deprem! Elazığ’da korkutan deprem!

Bakan Varank'tan Cevap

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ise, meclisin örnek teşkil etmesi gerektiğini belirterek, "Madem bizim örnek olmamız lazım. Bundan sonra bu kuruyemişleri koydurmayalım." yanıtını verdi.

Bu diyalog, TBMM'de yapılan tartışmaların ne kadar canlı ve ilginç olabileceğini gösterirken, yasama sürecinin de ne denli ciddi meseleler üzerinde döndüğünü ortaya koyuyor. Kanun teklifinin kabulü, fahiş fiyat artışlarına ve stokçuluğa karşı alınacak önlemlerin daha da güçlendirilmesini sağlayacak.

Resim Kaynak: halktv.com.tr