Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu olan ve İzmir asıllı olan Alasya, "Bir İstanbul Masalı", "Ihlamurlar Altında", "Güneşin Kızları", "Muhteşem Yüzyıl" gibi yapımlarla tanınıyor. Şu an "Kızılcık Şerbeti"nde "Kıvılcım" karakterini canlandıran Alasya, 44 yaşında ve özel hayatıyla ilgili çok az bilgi paylaşıyor. Magazin dünyasından uzak bir yaşam süren Alasya'nın bekar olduğu ancak kalbinin dolu olduğu biliniyor.

2012 yılından bu yana Bülent Özer ile birlikteliği olduğu tahmin edilen Alasya'nın ilişkisi hakkında detaylar sınırlı. Alasya, "Benim evliliğe giden bir ilişkim var" demiş, ancak magazin gündemindeki söylentiler üzerine sevgilisi Bülent Özer, "Seninle gurur duyuyorum. Yavuklum benim, bizi bilen bilir, gerisi boş. Aşkın en güzel halisin. Seni seviyorum!" notunu paylaşmıştı. Çiftin ilişkisi hakkında güncel bilgi paylaşılmamıştır.

Bahar dizisinin Bahar’ı (Demet Evgar) kiminle evli, eşi kim, çocuğu var mı, sevgilisi kim? Bahar dizisinin Bahar’ı (Demet Evgar) kiminle evli, eşi kim, çocuğu var mı, sevgilisi kim?

Evrim Alasya kimdir?

"Kızılcık Şerbeti"nde canlandırdığı Kıvılcım Arslan, disiplinli ve prensipli bir hayata sahip, İstanbul'un köklü okullarından birinde lise müdürü olarak çalışan, iki kız çocuğu annesi bir karakterdir. Eşi Koray'dan boşanmış ve hayatını ailesine ve mesleğine adamıştır. Evrim Alasya, Türk televizyon ve tiyatro oyuncusudur, Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur ve oyunculuğa 1999 yılında başlamıştır. Birçok farklı projede yer almış ve "Muhteşem Yüzyıl" ile büyük çıkış yapmıştır.

Editör: Ebru Kont1