Nizip Belediyesi yaptığı açıklamayla, Ali Doğan’ın kendine tahsis edilen araçla görevli olarak Antalya’da bulunduğunu ileri sürse de, Doğan’ın korumaları olmadan ve resmi programı bulunmadan belediye aracı ile Antalya’a gitmesi garip karşılandı. İddialara göre, Ali Doğan belediyenin aracıyla Antalya’ya ailesiyle tatile gitti ve orada kazaya karıştı…

Nizip Belediye Başkanı Ali Doğan, Antalya’nın Alanya ilçesinde karıştığı trafik kazasında bir kişinin ölümüne neden olmuştu. Danimarkalı uyruklu olduğu öğrenilen kişi olay yerinde hayatını kaybeder, Ali Doğan kazanın ardından gözaltına alındı. İfadesini veren Doğan, daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

NİZİP BELEDİYESİ’NDEN ŞAŞIRTAN AÇIKLAMA

Ölümlü kazanın ardından, Nizip Belediyesi yaptığı basın açıklamasıyla şaşırttı. Açıklamada, Belediye Başkanı Ali Doğan’ın kurum ile ilgili resmi temaslarda bulunmak için Antalya’da olduğuna dikkat çekilerek, “Belediyemizce kendisine tahsis edilen 27 ACU 194 plakalı resmi araç ile kendi kontrolünde seyir halinde iken saat 02.30 sıralarında Alanya-Antalya karayolu üzerinde bir yayaya çarpma suretiyle trafik kazasına karışmıştır. Görgü tanıkları ve şahitlerin ifadelerinde aşırı alkollü olduğu ve yola kontrolsüz atladığı ifade edilen yabancı uyruklu yaya, maalesef olay yerinde hayatını kaybetmiştir. Yaşanın elim kazanın akabinde adli makamlarca yapılan soruşturma sonucunda belediye başkanımız serbest bırakılmış ve sağlığı iyi durumdadır” ifadelerine yer verildi.

Fatma Şahin ve İmamoğlu’nun sokak hayvanları polemiği Fatma Şahin ve İmamoğlu’nun sokak hayvanları polemiği

KORUMASIZ RESMİ GÖREV!

Nizip Belediyesi’nin yaptığı açıklama, Ali Doğan’ın neden olduğu ölümlü kaza ile ilgili şüpheleri daha da artırdı. Nizip Belediyesi, Ali Doğan’ın belediyenin aracı ile resmi görevde olduğunu açıklasa da, Doğan’ın resmi programa korumasız, kendi ailesiyle gitmesi inandırıcı bulunmadı. İddialara göre, Doğan’ın belediyenin aracı ile ailesiyle birlikte tatile gittiği ve Alanya’da ölümlü kazaya neden olduğu ifade ediliyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ