Verilere İlişkin Değerlendirme

Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanlığında yaptığı açıklamada, bu aşamada vatandaşları, basın mensuplarını ve sandık başında görev yapanları bilgilendirme ihtiyacı hissettiklerini söyledi. Yüzde 40'a doğru giden bir oranda veriye sahip olduklarını belirten İmamoğlu, "Elde ettiğimiz veriler doğrultusunda şunu söyleyebilirim ki vatandaşımızın teveccühü, bize olan inancı karşılığını göstermiş durumda. İyi verilerle şu anda verileri takip ediyoruz. Şu an görmüş olduğumuz fotoğraf bizi ziyadesiyle memnun etmekte ancak hiçbir seçim bitmeden sonuçlanmaz. Şu anda oy tasnif işlemleri devam ediyor." şeklinde değerlendirmede bulundu.

Tutanakların Önemi

İmamoğlu, büyükşehir belediye başkanlığı oylarının tasnif edildiğini ve ilçe belediye başkanlığı ile ilçe meclis üyeliği verilerinin de beklediklerini ifade etti. "Oy kullanan vatandaşlara teşekkür eden İmamoğlu, "Cumhuriyetin, demokrasinin en kıymetli simgesi, bir nevi düğünü olan böylesi bir günde oy kullanma sorumluluğunu yerine getirme konusunda hassasiyete sahip olunduğunu" ifade etti.

İlçe belediye başkanlığı ve ilçe belediye meclis üyeliklerinden de iyi veriler geldiğini belirten İmamoğlu, ilerleyen zamanda daha net açıklama yapacaklarını aktardı.

Sonuçların Dileği

"Gözümüz, kulağımız 33 binin üzerindeki sandığımızda bulunan sandık sorumluları, sandık görevlileri, başta partimiz adına görev yapan değerli yol arkadaşlarımız olmak üzere, her birisinin hassasiyetle görevlerini olabildiğince seri bir biçim toparlayabilmeleri. Bu konuda da özenli, gayretli ve hızlı geri dönüşlerini elbette istiyoruz. Şimdiden ifade edeyim ki sonuçların her şeyden önce şehrimize, ilçelerimize, bütün ülkemize, milletimize hayırlı uğurlu olmasını dilerim." dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Hangi Partinin Kaç Tane Meclis Üyesi Var… Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Hangi Partinin Kaç Tane Meclis Üyesi Var…

Editör: Muharrem Türkoğlu