İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Ziyareti ve Konuşması.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu.

*Atatürk Milliyetçiliği ve Eşitlik*

İmamoğlu, Büyükçekmece Belediyesi Atatürk Devrimleri Müzesi ile Ulusal Bağımsızlık ve Kurtuluş Müzesi açılış töreninde, Atatürk milliyetçiliğini her insanı eşit gören bir anlayış olarak tanımladı. Memleketin doğal kaynaklarını korumanın en büyük milliyetçilik olduğunu vurgulayan İmamoğlu, herkesin eşit olduğu bir ülke ve doğanın korunması için çaba göstermenin önemine dikkat çekti.

*Çevre Koruma ve Temizlik Projeleri*

İmamoğlu, açılışta yaptığı konuşmada, Büyükçekmece'deki temizlik ve çevre koruma projelerine değindi. Hazırlanan projenin 1 milyon 200 bin metrekaresini hizmete açtıklarını belirten İmamoğlu, bölgenin doğal yapısını korumak için atık su ve çöp gibi unsurlardan uzak duracaklarını ifade etti. Temiz spor ve doğa aktiviteleri için alanın kullanılacağını ve doğal yaşamın korunacağını vurguladı.

*Hikmet Çetin'in Destek Çağrısı*

Umut Yılmaz’dan Çocuklara Müjde Umut Yılmaz’dan Çocuklara Müjde

Eski CHP Genel Başkanlarından Hikmet Çetin de İmamoğlu'nu başarılı bulduğunu belirterek, vatandaşlardan destek istedi. Çetin, Cumhuriyet ve Atatürk ilkelerine sahip çıkma çağrısında bulunarak, vatandaşları sandığa gitmeye ve görevlerini yapmaya davet etti.

*Farklı İnanç Gruplarıyla İftar Buluşması*

İmamoğlu, İstanbul'daki farklı din ve mezheplerden inanç gruplarıyla bir iftar programında bir araya geldi. İftar sofralarının birlik ve hoşgörüyü simgelediğini ve insanları mutlu ve adil bir hayata taşıdığını belirten İmamoğlu, kibir ve israf anlayışından uzak durulması gerektiğini vurguladı.

Editör: Muharrem Türkoğlu