Türkiye’nin en büyük sanayi ve ticaret kentlerinden olan Gaziantep, esnaf varlığı ile de dikkat çekiyor. Türkiye’de esnaf sayısının en fazla olduğu 13’üncü ile olan Gaziantep’te, 47 bin 633 işletmede, 44 bin 249 esnaf iş yapıyor.

AFAD BAŞKANI, Teleferikte Mahsur Kalanların Tamamı Tahliye Edildi AFAD BAŞKANI, Teleferikte Mahsur Kalanların Tamamı Tahliye Edildi

İKİ AYDA 871 YENİ İŞ YERİ AÇILDI

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu verilerine göre Gaziantep’te, 2024 yılının ilk iki aylık döneminde 871 tescil işlemi yapıldı. 415 tadil işlemi yapıldığı kentte,  iki aylık dönemde 173 esnaf sicil terkin, 88 esnaf ise meslek terkin işlemi yaptırdı.

MAHALLE MAHALLE DENETLİYORUZ

Gaziantep’te Oda ve Maliye kaydı bulunmayan işletmelere yönelik denetimler devam ediyor. Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı (GESOB) Başkanı İsmet Özcan, denetimlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Özcan, ‘’Oda ve maliye kaydı olmayan iş yerlerini sadece merkez ilçeler değil tüm ilçelerimizde mahalle mahalle sokak sokak denetliyoruz. Kararlıyız kayıtsız iş yerlerine müsaade etmeyeceğiz’’ ifadelerini kullandı.

Muhabir: AYHAN DUMAN