Gaziantep’te 31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından ilçe belediyelerinin ardından Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri de netleşiyor. Kesin olmayan sonuçlara göre Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne Şahinbey Belediyesi’nden 10, Şehitkamil Belediyesi’nden 10 olmak üzere toplam 20 isim giriyor.

ŞEHİTKAMİL’DEN KİMLER GİRDİ?

Büyükşehir Belediye meclisine CHP Şehitkamil’den Başkan Umut Yılmaz, kontenjan birinci sıradaki Nizamettin Özseven, meclis üyeleri Ersin Atar, Mehmet Sucu, Ural Yıldırım ve Uğur Acıoğlu girerken, Yeniden Refah Partisi’nden ise İbrahim Arslan girdi. Yine Büyükşehir Belediye meclisine AK Parti’den Murat Özgüler ve Ertuğrul Teymur, Hakan Aslansoy, Büyükşehir belediye meclisine giren isimler oldu.

ŞAHİNBEY’DEN BU İSİMLER GELECEK

Şahinbey’de ise CHP’den Hasan Şencan ve Yılmaz Güler Büyükşehir meclisine girerken, AK Parti’den Başkan Mehmet Tahmazoğlu, Kontenjandan Cuma Güzel, üyelerden ise Osman Toprak, Said Şahin, Halil Uğur, Mustafa Durmuş ve Abdülkadir Sökücü büyükşehir meclisine girdi.  MHP’den Şahinbey’den Cuma Kaymakçı , Nurdağı’ndan Abbas Coşkun, Araban’dan başkan Mehmet Özdemir, Mehmet Çelik, Mahmut Işık, Oğuzeli’nden ise Celalettin Terlemez ve M. Salim Uğur büyükşehir belediye meclisine giren isimler oldu. Nizip’te ise CHP’nin kontenjanından Fadime Sayın, Başkan Ali Doğan, meclis üyeleri Yakup Aslan ve Tanju Bayındırlı girdi.  Karkamış’tan başkan Mustafa Güzel’in yanı sıra kontenjandan Sadin Kelek ve meclis üyesi Talip Yılmaz büyükşehir belediye meclisine girdi.

MHP BÜYÜKŞEHİR’DE GRUP KURUYOR

Kent genelinde MHP, Yavuzeli Belediye Meclisi haricinde kalan tüm ilçe meclislerinde üye kazandı. Toplam üye sayısı 22’ye yükselen MHP, 7 üyesini ise Büyükşehir Belediyesi’ne gönderiyor. Böylelikle MHP, uzun bir aranın ardından Büyükşehir Belediyesi’nde grup kurma hakkına kavuştu. MHP Şahinbey’de 4, Şehitkamil’de 2, Oğuzeli’nde 4, Nizip’te 2, İslahiye’de 1, Araban’da 5, Karkamış’ta 2 meclis üyesi kazandı. 

İŞTE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLSİNE GİREN İSİMLER:

ŞAHİNBEY MECLİSİNDEN GELEN İSİMLER

MEHMET TAHMAZOĞLU- AK PARTİ

CUMA GÜZEL- AK PARTİ

OSMAN TOPRAK- AK PARTİ

SAİD ŞAHİN- AK PARTİ

HALİL UĞUR- AK PARTİ

MUSTAFA DURMUŞ- AK PARTİ

Yeniden Refah Partisi: Kürecik Radar Üssünü Kapatın Yeniden Refah Partisi: Kürecik Radar Üssünü Kapatın

ABDULKADİR SÖKÜCÜ- AK PARTİ

CUMA KAYMAKÇI- MHP

HASAN ŞENCAN -CHP

YILMAZ GÜLER- CHP

ŞEHİTKAMİL BELEDİYE MECLİSİNDEN GELEN İSİMLER

UMUT YILMAZ- CHP

NİZAMETTİN ÖZSEVEN- CHP

ERSİN    ATAR-CHP

MEHMET    SUCU-CHP

URAL    YILDIRIM- CHP

UĞUR    ACIOĞLU-CHP

MEHMET MURAT ÖZGÜLER-AK PARTİ

ERTUĞRUL TEYMUR- AK PARTİ

HAKAN ASLANSOY- AK PARTİ

İBRAHİM ARSLAN-YRP

Muhabir: AYHAN DUMAN