Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Kurban Bayramına sayılı günler kala, kurban satış noktalarında yapılan hilelere karşı denetimlerini yoğunlaştırdı. Zabıta Daire Başkanı Ömer Yalım, "Şehrin huzur içinde bir bayram geçirmesi için tüm tedbirlerimizi en üst hassasiyetle almış bulunmaktayız" şeklinde konuştu.

KESİM NOKTALARINDA SIKI DENETİM

Zabıta Daire Başkanı Ömer Yalım, kurban satış noktalarında gerçekleştirilen denetimlere katılarak son hazırlıkları gözden geçirdi. Yalım, "Aldığımız tedbirler kapsamında vatandaşlar için satışa sunulan kurbanlıkların kulak küpelerinin olup olmadığına dikkat ediyoruz. Terazilerin denetimini yapıyoruz çünkü vatandaşlarımızın aldatılma durumu söz konusu olacağı için bu denetimleri büyük bir titizlikle sürdürüyoruz. Belirlenen kurban satış noktalarının dışında başka hiçbir yerde kurban satışına izin vermiyoruz." dedi.

YASAL İŞLEM BAŞLATACAĞIZ

Vatandaşların sorunsuz bir şekilde kurban alabilmeleri için yoğun bir çalışma yürütüldüğünü belirten Zabıta Daire Başkanı Ömer Yalım, "Bugün, yine belirlenen kurban satış noktalarında en ufak bir tartı hilesi ile vatandaşın karşılaşmaması için gayret sarf ediyoruz. Hile tespit edilen kantarlara el konulup yasal işlem başlatıyoruz." Şeklinde konuştu.

KURBAN SATIŞ VE KESİM YERLERİNDE SIKI DENETİM

Zabıta Daire Başkanı Ömer Yalım, menşei belli olmayan hayvanların satışına izin verilmediğini vurgulayarak, "Huzur ve sükûnet ile bayramı idrak edebilmek için vatandaşların kurbanlıklarını satın aldığı yerde kesimini yapması önemli. Belirtilen yerlerde gerçekleştirilen kurban kesimleri sonrasında şehrin kirlenmemesi için hayvan atıklarının çöp konteynerlerine atılması gerekiyor. Belirlenen kesim yerleri dışında kesim yapan vatandaşlara idari para cezası uygulayacağız." dedi.

GENEL GÜVENLİK VE HİJYEN DENETİMLERİ ARTIRILDI

Kurban Bayramı sırasında yalnızca kurban kesim ve satış noktaları değil, yeme içme ve eğlence mekanları ile alışveriş alanlarında da denetimlerin sıkılaştırıldığını açıklayan Yalım, "Yeme içme mekanları, eğlence mekanları ve alışveriş mekanlarında insanların aldatılmaması ve doğru fiyatlar ile vatandaşların alışveriş yapması için bütün kontrollerimizi yapıyoruz. Kısacası şehrin huzur içinde bir bayram geçirmesi için tüm tedbirlerimizi en üst hassasiyetle almış bulunmaktayız." Dedi.

Gaziantep’te bugün hava nasıl olacak? Gaziantep’te bugün hava nasıl olacak?

Kaynak: Hatice Zengin