Gaziantep'te bugün hangi eczaneler nöbetçi? Gaziantep'te bugün hangi eczaneler nöbetçi?

Bayram döneminde Gaziantep Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, kurbanlık fiyatlarının yüksekliği nedeniyle müdahale ederek kurban pazarları kurmuş ve bu hamle vatandaşlar tarafından olumlu karşılanmıştı. Besiciler Derneği, bayram sürecinde canlı küçükbaş hayvan kilosunu 240 TL olarak belirlemişken, pazarda fiyatlar 210 TL'ye çekilmiş ve bayramın son gününe kadar 170 TL'ye kadar düşmüştü.

Gaziantep'te Şu Anki Et Fiyatları

Bayram sonrası et fiyatlarının artıp artmayacağı sorusu gündemde yerini koruyor. Bayram süresince kapalı olan işletmelerin yeniden açılmasıyla birlikte Gaziantep et hali, şu an için kilogram başına karkas ette 380-390 TL, diğer et çeşitlerinde ise 550-600 TL arasında fiyatlarla satış yapıyor.

Fiyatlar Nasıl Değişecek?

Gaziantep'teki kasap Aydın Çakır, mevcut et fiyatlarının stabil olduğunu belirtti: "Karkas et şu anda kilo başına 380-390 TL, parça et 550-600 TL, kebaplık et ise 750-800 TL aralığında satılıyor. Ancak Pazartesi günü Besiciler Derneği'nden gelecek kararı bekliyoruz. Fiyatlar, mevcut seviyeden 10 lira düşebilir." Bayram sonrası et fiyatlarına dair kesin bilgilerin pazartesi günü netleşmesi bekleniyor.

Kaynak: Haber Merkezi